Trwa ładowanie...
ditqf3v

Bydgoszcz/ Ponad 18 mln na inwestycje i remonty miejskich budynków

Ponad 18 mln zł przeznaczy w tym roku komunalna spółka Administracja Domów Miejskich (ADM) na inwestycje i remonty budynków miejskich w Bydgoszczy. Planowana jest m.in. kompleksowa termomodernizacja 15 budynków.

Share
ditqf3v

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy bydgoskiego ratusza Piotr Kurek, kwota zaplanowana przez ADM na tegoroczne inwestycje dotyczące budynków miejskich to 11,2 mln zł.

Rzecznik podkreśli, że część pieniędzy, około 3,6 mln zł, pochodzić będzie z oferowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz wojewódzkiego fundusze programu KAWKA, celem którego jest dofinansowanie m.in. wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne i termomodernizacji budynków wielorodzinnych.

Kurek zaznaczył, że środki, które w ramach projektu trafią do Bydgoszczy, przeznaczone zostaną na kompleksową termomodernizację 15 budynków mieszkalnych.

ditqf3v

"Nieruchomości te zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto wymieniona w nich zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonane będzie docieplenie przegród międzyokiennych. Realizacja tego zadania spowoduje likwidację tzw. niskiej emisji oraz wzrost efektywności energetycznej" - powiedział Kurek.

Dodał, że pozostałą kwotę z puli wydzielonej na inwestycje, czyli 7,6 mln zł, ADM przeznaczy m.in. na modernizację komunalnego zasobu nieruchomości, w tym odnowienie dwustu pustostanów.

Rzecznik poinformował, że na remonty obiektów spółka planuje wydać 7,2 mln zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na wymianę instalacji wewnętrznych, remonty dachów, roboty ogólnobudowlane i opracowania niezbędnych dokumentacji projektowych. Odnowione zostaną też elewacje trzech budynków w Śródmieściu.

W ubiegłym roku na remonty i inwestycje dotyczące budynków miejskich spółka wydała łącznie 15 mln zł.

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v