Trwa ładowanie...
bz wbk

BZ WBK może w ciągu kilku lat dogonić Pekao SA; nie wyklucza rebrandingu na Santander

BZ WBK ocenia, że rozwijając się organicznie w perspektywie kilku lat jest szansa na dogonienie Pekao SA w wielkości aktywów. W kilkuletniej perspektywie bank nie wyklucza rebrandingu na Santander - poinformował dziennikarzy Mateusz Morawiecki, prezes banku.

Share
BZ WBK może w ciągu kilku lat dogonić Pekao SA; nie wyklucza rebrandingu na Santander
Źródło: AFP, Fot: Janek Skarżyński
dlcsv9q

- Chcemy organicznie rosnąć silnej niż konkurencja. Integracja z Santander Consumer Bankiem dodatkowo nam w tym pomoże - powiedział Morawiecki.
- Organicznie w perspektywie kilkuletniej jest szansa na dogonienie Pekao SA - dodał.

Prezes poinformował w poniedziałek, że bank zakończył kolejny etap fuzji z Kredyt Bankiem i działa już pod jednym wspólnym logo BZ WBK.
- Teraz koncentrujemy się na fuzji z KB, a później na Santander Consumer Banku. Będziemy gotowi za miesiąc do rozpoczęcia integracji z Santander Consumer Bankiem.

dlcsv9q

Prezes poinformował, że bank ten pozostanie spółką zależną BZ WBK i na razie zatrzyma swoją markę. Bank będzie rozmawiał w tej sprawie z KNF.

Morawiecki podtrzymał, że w drugiej połowie 2013 roku koszty integracji będą porównywalne do kosztów poniesionych w I połowie roku, kiedy wyniosły one 115 mln zł.

- Może to będzie kilka-kilkanaście milionów mniej - powiedział Morawiecki.

Prezes nie wykluczył, że bank w przyszłości może przeprowadzić rebranding na Santander.
- Nie wykluczałbym w perspektywie kilkuletniej rebrandingu na Santander - powiedział Morawiecki.

dlcsv9q

Podziel się opinią

Share
dlcsv9q
dlcsv9q