Trwa ładowanie...
dpzxuo8

BZ WBK planuje, że w '16 jego ROE przekroczy 20 proc.

30.09. Warszawa (PAP) - BZ WBK planuje, że w 2016 roku jego ROE przekroczy 20 proc. Fuzja z Kredyt Bankiem stworzyła trzeci bank w Polsce z jeszcze większymi aspiracjami -...

dpzxuo8
dpzxuo8

30.09. Warszawa (PAP) - BZ WBK planuje, że w 2016 roku jego ROE przekroczy 20 proc. Fuzja z Kredyt Bankiem stworzyła trzeci bank w Polsce z jeszcze większymi aspiracjami - poinformował Mateusz Morawiecki, prezes banku.

"Naszą aspiracją na 2016 rok jest przekroczenie 20 proc. zwrotu z kapitału" - powiedział Morawiecki.

"Fuzja stworzyła trzeci bank w Polsce z jeszcze większymi aspiracjami" - dodał.

Wskaźnik ROE na koniec czerwca 2013 roku wyniósł 12,6 proc., a po wyłączeniu kosztów integracji z Kredyt Bankiem - 13,8 proc.

dpzxuo8

Prezes poinformował w poniedziałek, że bank zakończył kolejny etap fuzji z Kredyt Bankiem i działa już pod jednym wspólnym logo BZ WBK.

"Po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia fuzji zintegrowaliśmy wszystkie produkty i usługi. 99 proc. połączenia jest już za nami" - powiedział Morawiecki.

"Mamy do połączenia kilka systemów informatycznych. Pod koniec września nie ma oddziału, który nie miałby nad sobą szyldu BZ WBK" - dodał.

Przedstawiciele banku poinformował, że bank rozpoczyna największą kampanię marketingową w jego historii. Twarzą kampanii będzie amerykański aktor Kevin Spacey.(PAP)

seb/ ana/

dpzxuo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpzxuo8