Trwa ładowanie...
d480tnm

BZ WBK spodziewa się, że nominacja na stanowisko prezesa nastąpi wkrótce

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews)  - Bank Zachodni WBK jest w zaawansowanym procesie poszukiwań nowego prezesa banku, poinformował wiceprezes i pełniący obowiązki prezesa Gerry Byrne. Nominacja powinna nastąpić niedługo, dodał. 

Share
d480tnm

"Mamy dobrze zaawansowany proces i oczekuję, że niedługo ogłosimy nominację. To kluczowa nominacja w naszej organizacji. Pozycja prezesa w naszym banku jest silna - jesteśmy trzecim bankiem w sektorze - i ten proces zostanie zakończony" - powiedział Byrne podczas konferencji prasowej.

"Przez lata siłą naszego banku podczas fuzji i przejęć byli ludzie. Mamy zespół menadżerów dobrej jakości i proces zarządzania przebiega sprawnie" - podkreślił.

Na początku listopada ub. r. Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK w związku z objęciem funkcji wicepremiera i ministra rozwoju. Jednocześnie rada nadzorcza banku delegowała przewodniczącego rady Gerry'ego Byrne'a do czasowego pełnienia funkcji prezesa, do momentu powołania nowego.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d480tnm

Podziel się opinią

Share
d480tnm
d480tnm