Trwa ładowanie...
d2k01p3

C&W: Transakcje nieruchomości komerc. w Polsce sięgnęły 800 mln euro w III kw.

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Polska jest nadal najważniejszym celem dla zagranicznego kapitału na rynku nieruchomości, o czym świadczy dwukrotny wzrost obrotów do 800 mln euro w III kw. z 365 mln euro w II kw. br., podała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Share
d2k01p3

"Zgodnie z naszymi przewidywaniami, aktywność inwestycyjna w trzecim kwartale wzrosła dwukrotnie w porównaniu z drugim kwartałem. Wolumen transakcji jest obecnie o ok. 34% wyższy od średniej pięcioletniej, co świadczy o pozytywnych nastrojach na rynku, zwłaszcza w Polsce i Czechach" - powiedział partner w C&A James Chapman, cytowany w komunikacie.

Według danych Cushman & Wakefield, łączna wartość transakcji inwestycyjnych na najważniejszych rynkach nieruchomości komercyjnych Europy Środkowej, tj. w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech, wyniosła w III kw. br. ponad 1,8 mld euro w porównaniu z 889 mln euro w poprzednim kwartale. Od początku roku zainwestowano w tym regionie 4,16 mld euro.

"Wzrost aktywności inwestycyjnej w ujęciu kwartalnym odnotowano we wszystkich krajach i sektorach nieruchomości. Polska jest nadal najważniejszym celem dla zagranicznego kapitału, o czym świadczy dwukrotny wzrost obrotów w III kw. z 365 mln euro w II kw. br. do 800 mln euro w III kw." - czytamy w komunikacie.

d2k01p3

Na drugim miejscu znalazły się Czechy z inwestycjami rzędu 428 mln euro w II kw., a w dalszej kolejności: Rumunia (338 mln euro) i Węgry (242 mln euro).

"Przewidujemy dalszy wzrost aktywności inwestycyjnej w ostatnich miesiącach roku. Europa Środkowa przyciąga coraz więcej inwestorów, którzy mogą liczyć na produkty inwestycyjne wysokiej jakości. Wartość transakcji w regionie wyniesie w tym roku ok. 7 mld euro, a w przyszłym roku może jeszcze bardziej wzrosnąć" - powiedział Chapman.

Cushman & Wakefield jest firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 5 mld USD, zatrudnia 43 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3