Trwa ładowanie...
dkvhnwv

Canal + kupi od Grupy ITI 40 proc. udziałów w N-Vision za ok. 230 mln euro

19.12. Warszawa (PAP) - Canal + kupi od Grupy ITI za ok. 230 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce, która pośrednio posiada 51-proc. udział kontrolny w TVN - podał TVN w...

Share
dkvhnwv

19.12. Warszawa (PAP) - Canal + kupi od Grupy ITI za ok. 230 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce, która pośrednio posiada 51-proc. udział kontrolny w TVN - podał TVN w komunikacie prasowym. Canal + będzie mieć opcję na przejęcie kontroli poczynając od trzeciego roku po zamknięciu transakcji.

"Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią ITI, w celu głębszego wzmocnienia strategicznego partnerstwa z TVN, CANAL+ pośrednio zainwestuje w TVN poprzez zakup od Grupy ITI za kwotę ok. 230 milionów Euro 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce kontrolowanej w 100 proc. przez ITI i będącej właścicielem Polish Television Holdings ("PTH") - spółki-matki TVN posiadającej 51 proc. jej akcji (po pełnym rozwodnieniu)" - napisano w komunikacie.

"CANAL+ i ITI podpisały umowę akcjonariuszy zapewniającą CANAL+ potencjalną ścieżkę przejęcia pełnej kontroli nad N-Vision w 3 lub 4 roku po zamknięciu transakcji" - dodano.(PAP)

pel/ ana/

dkvhnwv

Podziel się opinią

Share
dkvhnwv
dkvhnwv