Trwa ładowanie...
d1bdli7

Capital Park wprowadzi na rynek najwięcej powierzchni biurowej w tym roku

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Capital Park wprowadzi na rynek najwięcej powierzchni biurowej w tym roku - 55 tys. m2 w stołecznych projektach biurowo-komercyjnych Royal Wilanów i Eurocentrum II, poinformował członek zarządu ds. finansowych grupy Michał Koślacz.

Share
d1bdli7

"W ubiegłym roku byliśmy pod tym względem na drugim miejscu, ale w bieżącym roku będziemy liderem wprowadzania nowych powierzchni komercyjnych z 55 tys. m2 powierzchni w Royal Wilanów i Eurocentrum II, co potwierdzają prognozy niezależnych firm monitorujących rynek nieruchomości, jak chociażby Savillis" - powiedział Koślacz.

W 2014 roku Capital Park dostarczył na polski rynek blisko 50 tys. m2 nowej powierzchni biurowej, głównie dzięki otwarciu Eurocentrum Office Complex I o powierzchni 38,7 tys. m2.

Grupa planuje, że 2015 rok zakończy z portfelem nieruchomości w 75% ukończonych oraz w znacznym stopniu skomercjalizowanych, co przełoży się na wzrost przychodów z najmu.

Wcześniej członek zarządu i dyrektor finansowy grupy Michał Koślacz poinformował agencję ISBnews, że Capital Park, pomimo wzrostu wskaźnika pustostanów na warszawskim rynku biurowym, zwiększa systematycznie bazę najemców w swoich projektach, dzięki strategii "Biuro Plus". W jej ramach projekty realizowane przez Capital Park, obok powierzchni biurowej, oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym usługi concierge. Według jego słów, strategia "Biuro Plus" będzie w efekcie miała pozytywny wpływ na przychody z najmu generowane przez grupę.

d1bdli7

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.

(ISBnews)

d1bdli7

Podziel się opinią

Share
d1bdli7
d1bdli7