Trwa ładowanie...
d2pmsxf

CBA: były i obecny prezes ARR usłyszeli zarzuty (komunikat)

...

d2pmsxf
d2pmsxf

30.06. Warszawa (PAP) - Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje:

W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA zarzuty przekroczenia uprawnień w zakresie zatrudniania pracowników na stanowiska usłyszeli prezes Agencji Rynku Rolnego w Warszawie Władysław Ł. oraz były prezes Agencji Bogdan T.

W śledztwie prowadzonym przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zarzuty usłyszeli obecny i były prezes Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. Władysław Ł. oraz Bogdan T. telefonicznie lub osobiście polecali podległemu im dyrektorowi oddziału terenowego ARR w Białymstoku zatrudnianie lub zwalnianie wskazanych przez nich osób. Mężczyźni naruszyli w ten sposób przepisy ustawy stanowiące, że nabór kandydatów do zatrudnienia na wolne stanowiska pracy w Agencji jest otwarty i konkurencyjny.

Władysław Ł. nie tylko wymógł zatrudnienie wskazanego przez siebie pracownika, ale jednocześnie zezwolił na utworzenie dla niego dodatkowego etatu i dostosowanie do jego wykształcenia wymogów postępowania rekrutacyjnego. Bez uzasadnienia, ani opinii o nim, polecił także awansowanie go na wskazane stanowisko w białostockim oddziale.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła obu mężczyznom zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi im do 3 lat więzienia.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2pmsxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pmsxf