Trwa ładowanie...

CD Projekt z branży gier komputerowych uruchomi studio w Krakowie

Firma CD Projekt, polski producent gier komputerowych, uruchomi swój oddział na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. Studio zatrudni około 20 osób, które rozpoczną pracę nad nową produkcją.

CD Projekt z branży gier komputerowych uruchomi studio w KrakowieŹródło: CD Projekt
d2hesiv
d2hesiv

Barbara Wityńska-Słącz ze spółki Krakowski Park Technologiczny (KPT), która zarządza krakowską SSE, poinformowała w środę, że oddział CD Projekt zlokalizowany będzie w budynku zbudowanym przez KPT specjalnie na potrzeby firm z branży nowych technologii.

- Cieszymy się, że CD Projekt spośród wielu lokalizacji wybrał właśnie siedzibę Krakowskiego Parku Technologicznego, wokół którego ostatnio koncentruje się środowisko przedstawicieli branży gier. Obecność CD Projektu w Krakowie to kolejny dowód na to, że miasto staje się stolicą polskiej branży gier - podkreśliła przedstawicielka spółki.

Przypomniała, że KPT jest koordynatorem Digital Entertainment Cluster - klastera skupiającego najważniejsze firmy tej branży w regionie. Dotychczas deklarację przystąpienia do niego podpisało 9 firm, kolejne proszą o przyjęcie. Swoją siedzibę w Krakowie mają: Reality Pump, Ganymede, Teyon czy Artifex Mundi.

W Krakowie działa też Europejska Akademia Gier, która powstała w 2008 r. z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, KPT oraz kilkunastu firm. Kształci ona pracowników na potrzeby branży gier komputerowych.

Sztandarową produkcją grupy CD Projekt jest Wiedźmin, którego dwie części sprzedały się w liczbie przekraczającej 5 mln egzemplarzy. Istniejąca od 18 lat grupa kapitałowa zajmuje się także dystrybucją gier komputerowych i filmów w kraju i za granicą. Studio zatrudnia ponad 150 polskich i zagranicznych specjalistów od grafiki, animacji, programowania i designu.

d2hesiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hesiv