Trwa ładowanie...
d3o5kl8

CD Projekt zakłada wyższą marżę na Wiedźminie III, niż na poprzedniej części gry

18.03. Warszawa (PAP) - CD Projekt spodziewa się wyższej marży brutto na sprzedaży gry Wiedźmin III, niż na poprzedniej części. Jedyną nowością jaką CD Projekt wprowadzi na rynek w...

d3o5kl8
d3o5kl8

18.03. Warszawa (PAP) - CD Projekt spodziewa się wyższej marży brutto na sprzedaży gry Wiedźmin III, niż na poprzedniej części. Jedyną nowością jaką CD Projekt wprowadzi na rynek w pierwszym półroczu 2014 r. będzie komiks o Wiedźminie. W sierpniu ma zadebiutować gra planszowa, a w drugiej połowie roku planowana jest multiplatformowa gra mobilna.

"Celujemy w wyższą marżę brutto na Wiedźminie III, niż na Wiedźminie II. W przypadku Wiedźmina II około 1/3 przychodów to były koszty, a 2/3 zysk" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Nielubowicz, członek zarządu CD Projekt.

Premiera Wiedźmina III miała mieć miejsce w drugiej połowie 2014 r., ale niedawno została przełożona na luty 2015 r.

Przesunięcie premiery będzie miało istotny wpływ na wyniki grupy w 2014 r., gdyż oznacza to, że spółka wprowadzi na rynek w bieżącym roku tylko kilka mniejszych projektów.

d3o5kl8

"W pierwszej połowie tego roku wprowadzimy na rynek tylko komiks o Wiedźminie, trzy zeszyty" - powiedział Nielubowicz.

W sierpniu spółka wprowadzi na rynek planszową grę o Wiedźminie, w cenie około 60 USD, a także jej wersję na tablety.

W drugiej połowie roku ma także pojawić się multiplatformowa gra mobilna, której produkcją zajmuje się zewnętrzne studio.

"Szansa na poprawę wyników w tym roku wobec 2013 r. oczywiście jest" - powiedział prezes CD Projektu Adam Kiciński, pytany o ocenę szans na poprawę rezultatów wobec osiągniętych w 2013 r.

"Największy ciężar w tegorocznych wynikach będzie miała nadal sprzedaż pierwszych dwóch części Wiedźmina" - dodał.(PAP)

gsu/ seb/ osz/

d3o5kl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5kl8