Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl

CDRL spodziewa się spowolnienia wzrostu przychodów do 10-12% w tym roku

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - CDRL - właściciel marki Coccodrillo - spodziewa się, że marża brutto na sprzedaży w całym roku będzie niższa w ub. roku o ok. 3 pkt proc., zaś wzrost przychodów nie przekroczy 10-12% wobec 15% rok wcześniej, poinformował wiceprezes Tomasz Przybyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

"Marża powinna trochę rosnąć w II półroczu, bo ceny uwzględniają wzrost kursu dolara. Półrocze do półrocza będzie stabilnie, ale może nie udać się odrobić na tyle, by wrócić do marży na poziomie z ubiegłego roku" - powiedział Przybyła podczas spotkania prasowego.

"Oceniamy, że spadek marży wyniesie ok. 3%" - dodał wiceprezes.

W I poł. br. marża brutto na sprzedaży wyniosła 51,3% wobec 54,5% rok wcześniej.

d1qjvwl

Przybyła poinformował także, że nie spodziewa się osiągnięcia w całym 2015 roku dynamiki przychodów na poziomie z ub. roku,tj. 15%.

"Raczej nie będzie takiej dynamiki 15% w tym roku, bo w pierwszej połowie, kiedy zmienił się kurs dolara nie podnieśliśmy cen w naszych sklepach, ale już w drugim półroczu ceny dostosowaliśmy do kursu, więc przychody w sklepach porównanych będą gorsze. Oczywiście, będą też nowe otwarcia, ale one nie skompensują tego" - powiedział wiceprezes.

"Szacujemy, że docelowo, na koniec roku osiągniemy 10-12% wzrostu obrotów w całym 2015" - dodał.

Wzrost sprzedaży w porównywalnych sklepach własnych (like-for-like) wyniósł 10% w I poł. 2015, a w sklepach franczyzowych sięgnął 13% r/r.

d1qjvwl

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 82,82 mln zł w I poł. 2015 r. wobec 71,72 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 15,5% r/r.

Prezes Marek Dworczak poinformował, że CDRL nie podjął jeszcze decyzji co do wypłaty dywidendy za 2015 r. "Jeśli wyniki będą na tym poziomie, co w ub. roku i nie będzie większych wydatków, to myślę, że będziemy rekomendować wypłatę dywidendy" - powiedział.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl