Trwa ładowanie...
d3qb163

CEDC skłonne zaakceptować propozycje obligatariuszy dot. restrukturyzacji obligacji

18.03. Warszawa (PAP) - CEDC jest skłonne zaakceptować propozycję restrukturyzacji finansowej jej obligacji zamiennych złożoną przez Roust Trading i Komitet Sterujący 2013 - podało...

d3qb163
d3qb163

18.03. Warszawa (PAP) - CEDC jest skłonne zaakceptować propozycję restrukturyzacji finansowej jej obligacji zamiennych złożoną przez Roust Trading i Komitet Sterujący 2013 - podało CEDC w komunikacie.

Roust Trading posiada około 102,6 mln USD kwoty głównej niewykupionych obligacji zamiennych o oprocentowaniu 3 proc. z terminem wykupu w dniu 15 marca, a Komitet Sterujący 2013 ma łącznie około 85,7 mln USD kwoty głównej niewykupionych obligacji. Roust Trading i Komitet Sterujący 2013 łącznie posiadają około 73 proc. kwoty głównej niewykupionych obligacji.

"CEDC zapoznaje się jeszcze ze szczegółami propozycji, skłania się jednak ku jej akceptacji" - napisano w komunikacie.

CEDC poinformowało także o zmianie istotnych terminów dotyczących ofert wymiany CEDC FinCo, propozycji zmiany warunków emisji oraz akceptacji planu reorganizacji. Dzień akceptacji propozycji zmiany warunków emisji oraz planu reorganizacji został ustalony na 21 marca 2013 r. Termin odpłatnego wyrażenia zgody oraz termin wcześniejszego głosowania upływa 3 kwietnia 2013 r. Termin głosowania i termin wygaśnięcia upływa 4 kwietnia 2013 r. o godzinie 17:00.

d3qb163

"CEDC nadal wyraża przekonanie, że udana restrukturyzacja poprawi jej sytuację finansową i elastyczność oraz umożliwi koncentrację na maksymalizacji wartości jej silnych marek i pozycji rynkowej. Oczekuje się, że restrukturyzacja nie będzie mieć wpływu na działalność CEDC w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, która będzie prowadzona we wszystkich tych krajach tak, jak dotychczas. Zobowiązania wobec wszystkich pracowników, dostawców i podmiotów, które udzieliły wsparcia kredytowego w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie będą honorowane w toku zwykłej działalności i bez zakłóceń. Zdaniem CEDC jej podmioty zależne działające w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie posiadają dostateczne środki pieniężne i dostępne zasoby w celu zaspokojenia takich zobowiązań" - napisano.

CEDC nie spłaciło 257.858.000 USD kwoty głównej należnej z tytułu obligacji z terminem wykupu 15 marca 2013 r.

Rada Dyrektorów CEDC postanowiła odroczyć zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki dotychczas zaplanowane na 26 marca do 14 maja 2013 r.

Spółka podała również, że nie opublikuje w terminie raportu rocznego za 2012 rok "z uwagi na skoncentrowanie zasobów CEDC na restrukturyzacji jej zobowiązań finansowych, w tym przygotowanie i przystąpienie do realizacji oferty wymiany, negocjacje z wierzycielami i rozstrzygnięcie otwartych kwestii księgowych dotyczących restrukturyzacji finansowej CEDC". Zamierza to zrobić "tak szybko, jak to tylko będzie możliwe".

Spółka miała przedstawić skonsolidowane wyniki za 2012 rok 18 marca 2013 r.(PAP)

pel/ jtt/

d3qb163
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qb163