Trwa ładowanie...
d3xv5ew

Celem Grupy Azoty będzie minimalizacja ceny gazu, a nie dywersyfikacja

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Celem Grupy Azoty będzie minimalizacja ceny nabywanego gazu, a nie określony udział gazu nabywanego poza systemem taryfowym, poinformował wiceprezes Andrzej Skolmowski.

Share
d3xv5ew

"Po zmianach, jakie dokonały się na polskim rynku i po wdrożeniu nowej polityki cenowej przez PGNiG kończymy opowieść o dywersyfikacji. Celem teraz będzie takie minimalizowanie ceny zakupu, aby zbliżyła się ona do cen rynkowych" - powiedział Skolmowski podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że dwa lata temu spółka mogła korzystać tylko z jednej ceny taryfowej, dlatego też zdecydowała się na postawienie celu, jakim jest dywersyfikacja. Od tego czasu nastąpiły duże zmiany we współpracy branży z dostawcą gazu.

"Taryfa PGNiG określa maksymalną cenę, a nowy program rabatowy oparty jest na rynkowej cenie gazu" - powiedział wiceprezes.

d3xv5ew

W III kw. br. Grupa Azoty nabyła 47% gazu ziemnego poza systemem.

Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

(ISBnews)

d3xv5ew

Podziel się opinią

Share
d3xv5ew
d3xv5ew