Trwa ładowanie...
d3wdz7e

Cena emisyjna Enter Air ustalona na 14 zł, debiut na GPW w połowie grudnia

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Enter Air ustalił cenę emisyjną akcji na 14 zł (wobec ceny maksymalnej wynoszącej 17 zł). Ostatecznie oferowanych jest 7 mln akcji nowej emisji, co pozwoli Grupie pozyskać 98 mln zł. Redukcja zapisów dla inwestorów detalicznych wyniosła 34,1%. Debiut na GPW nastąpi około 14 grudnia, podała spółka.

Share
d3wdz7e

"Zrealizowaliśmy nasze założenia. Inwestorzy bardzo dobrze ocenili nasz model biznesowy i rynek, na którym działamy. Pomimo wymagającej sytuacji na rynku kapitałowym popyt na akcje zgłoszony przez inwestorów przewyższył podaż. Dzięki emisji zyskaliśmy kapitał na odnowę floty samolotów na najnowocześniejsze maszyny Boeing 737-800 i 737-8 MAX. Co bardzo ważne zyskujemy również wartościowych partnerów w akcjonariacie" - powiedział członek zarządu i dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 6,8 mln akcji, stanowiących 38,8% w podwyższonym kapitale zakładowym Enter Air. Inwestorom detalicznym zostanie przydzielone 174 tys. akcji. Ze względu na duży popyt na akcje zapisy inwestorów detalicznych zostały zredukowane o 34,1%. Do pracowników Enter Air trafi z kolei 16 tys. akcji.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwały od 25 listopada do 1 grudnia, a proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych od 24 listopada do 2 grudnia. Do 7 grudnia inwestorzy instytucjonalni będą składać zapisy na akcje, a przydział i zamknięcie oferty nastąpią 8 grudnia, podano również.

d3wdz7e

Po przydziale akcji nowi akcjonariusze będą posiadać 39,9% akcji w kapitale zakładowym Enter Air, natomiast dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet kontrolny, z 60,1% udziału w kapitale zakładowym. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się nie sprzedawać akcji przez okres jednego roku, przypomina spółka.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.

W 2014 r. na pokładach Enter Air podróżowało 1,5 mln pasażerów, z czego 1,2 mln osób na połączeniach z i do Polski.

(ISBnews)

d3wdz7e

Podziel się opinią

Share
d3wdz7e
d3wdz7e