Trwa ładowanie...
d2nism6

Cena emisyjna Inter RAO Lietuva ustalona na 5,85 euro (opis)

10.12. Warszawa (PAP) - Cena emisyjna akcji działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich grupy Inter RAO Lietuva została ustalona na 5,85 euro, czyli 24,17 zł za...

d2nism6
d2nism6

10.12. Warszawa (PAP) - Cena emisyjna akcji działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich grupy Inter RAO Lietuva została ustalona na 5,85 euro, czyli 24,17 zł za sztukę. Popyt przewyższał liczbę oferowanych akcji - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że liczba akcji oferowanych, wstępnie przydzielonych inwestorom detalicznym wynosi 600.000. Do inwestorów instytucjonalnych trafi 3.400.000 akcji.

Inter RAO Lietuva oferowała w ofercie publicznej 4 mln akcji. Cena maksymalna została ustalona na 26,92 zł (6,55 euro). Całkowita wartość oferty wyniosła 23,4 mln euro (96,7 mln zł).

"Popyt zgłoszony przez inwestorów znacznie przewyższał liczbę oferowanych akcji" - podała spółka w komunikacie.

d2nism6

Zapisy w transzy detalicznej trwały od 27 listopada do 7 grudnia, a book-building i zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych odbyły się od 5 do 7 grudnia.

"Akcje Inter Rao Lietuva cieszyły się zainteresowaniem zarówno międzynarodowych, jak i polskich inwestorów. Potwierdzeniem tego jest wstępny przydział wszystkich oferowanych akcji mimo niesprzyjających warunków do sprzedaży akcji" - poinformował cytowany w komunikacie Jonas Garbaravičius, członek rady nadzorczej spółki.

Dodał, że w nadchodzących latach firma chce utrzymać wysoką zyskowność i wypłacać "znaczące dywidendy".

Spółka planuje debiut około 18 grudnia.

d2nism6

Po zakończeniu oferty, przy założeniu, że nie będą prowadzone transakcje stabilizacyjne, nowi akcjonariusze będą kontrolować 20 proc. kapitału zakładowego.

Dotychczasowych akcjonariuszy obowiązywać będzie roczny zakaz sprzedaży akcji, licząc od dnia debiutu. Dodatkowo umowa zawarta pomiędzy głównymi akcjonariuszami, RAO Nordic OY i Scaent Baltic, przewiduje, że do końca 2015 roku nie sprzedadzą oni posiadanych przez siebie akcji firmy bez zgody drugiego akcjonariusza.

Działalność grupy Inter RAO Lietuva obejmuje handel energią elektryczną na giełdach na Litwie i w Estonii, sprzedaż energii odbiorcom końcowym na Litwie i Łotwie oraz wytwarzanie energii w jednej z największych farm wiatrowych na Litwie.

d2nism6

Udział spółki w obrotach na giełdzie energii na Litwie wyniósł w 2011 roku 44 proc.

Obecnie większościowym akcjonariuszem Inter RAO Lietuva, kontrolującym 51 proc. akcji, jest RAO Nordic OY, fińska spółka zależna Inter RAO UES, rosyjskiego producenta energii. Pozostałe 49 proc. akcji spółki jest w posiadaniu litewskiej firmy inwestycyjnej Scaent Baltic.

Oferującym jest Orion Securities, a Baker & McKenzie i LAWIN są doradcami prawnymi. (PAP)

morb/ pel/ ana/

d2nism6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nism6