Trwa ładowanie...
dvdue2i

Cena maksymalna w IPO Master Pharm ustalona na 8 zł

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) -  Cena maksymalna w ofercie Master Pharm została ustalona na 8 zł, podała spółka.

Share
dvdue2i

"Cena maksymalna akcji Master Pharm S.A. na potrzeby zapisów inwestorów detalicznych ustalona została na 8 zł" - czytamy w komunikacie.

Pierwotna oferta publiczna spółki obejmuje 6,85 mln akcji (w tym maks. 1,85 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy). Spółka chce pozyskać z emisji akcji serii B kwotę 32,5-54,5 mln zł netto.

Intencją oferującego i akcjonariuszy sprzedających jest przydzielenie ok. 90% akcji oferowanych inwestorom w transzy instytucjonalnej i ok. 10% akcji oferowanych inwestorom w transzy detalicznej.

dvdue2i

Od 25 listopada do 4 grudnia potrwają zapisy w transzy detalicznej, na 3-7 grudnia zaplanowano budowanie księgi popytu. 7 grudnia spółka planuje podać ostateczną cenę oraz liczbę akcji oferowanych w obu transzach. Zapisy w transzy instytucjonalnej będą przyjmowane w dniach 8-14 grudnia. Przydział akcji oferowanych zaplanowano na 15 grudnia, zaś przewidywany termin rozpoczęcia notowań akcji sprzedawanych i praw do akcji nowej emisji na GPW to czas ok. tygodnia od przydziału akcji, podano wcześniej.

Przy założeniu sprzedaży wszystkich oferowanych akcji, nowi akcjonariusze obejmą 29,15% udziału w kapitale spółki.

Cele emisji akcji serii B to: wyposażenie istniejącego zakładu w Łodzi (4 mln zł z emisji, łącznie: 4,44 mln zł), doposażenie obecnego zakładu Grokam (2 mln zł z emisji, łącznie: 2,01 mln zł), budowa i wyposażenie nowego zakładu Grokam w Mielcu (13 mln zł z oferty, łącznie: 13,74 mln zł w latach 2016-2018), wsparcie działalności marketingowej Avet Pharma (5,6 mln zł). Kolejnym celem są akwizycje, na które spółka chce przeznaczyć 8-30 mln zł.

Obecnie działalność Master Pharm opiera się przede wszystkim na zarządzaniu realizacją produkcji kontraktowej suplementów diety, przy czym od marca 2015 r. została ona wsparta znacznym portfelem marek własnych - w ramach Avet Pharma. Działalność Avet Pharma oparta jest w głównej mierze na promowaniu, dystrybuowaniu i wprowadzaniu do obrotu suplementów diety pod własną marką Avet Pharma - w I poł. br. miała ona 26% udziału w przychodach grupy. Całkowite skonsolidowane przychody w tym okresie wyniosły 18,96 mln zł, zysk operacyjny sięgnął 4,73 mln zł, a zysk roku obrotowego wyniósł 3,61 mln zł.

(ISBnews)

dvdue2i

Podziel się opinią

Share
dvdue2i
dvdue2i