Trwa ładowanie...
d3dudks

Cena pszenicy stabilna, znów drożeje wieprzowina - MRiRW

10.11.Warszawa (PAP) - Na przełomie października i listopada cena
pszenicy konsumpcyjnej w skupie ustabilizowała się. Po
wyhamowaniu, w ubiegłym tygodniu, spadku ceny żywca...

Share
d3dudks

10.11.Warszawa (PAP) - Na przełomie października i listopada cena pszenicy konsumpcyjnej w skupie ustabilizowała się. Po wyhamowaniu, w ubiegłym tygodniu, spadku ceny żywca wieprzowego, mięso znów drożeje - wynika z cotygodniowej analizy resortu rolnictwa.

ZBOŻE

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 27.10- 02.11.br. średnia cena skupu pszenicy konsumpcyjnej tak jak przed tygodniem ukształtowała się na poziomie 487 zł/t. Była ona o prawie 5 proc. niższa niż przed miesiącem i o ok. 41 proc. niższa niż przed rokiem.

W porównaniu do poprzedniego tygodnia cena żyta konsumpcyjnego obniżyła się o 1,8 proc. do 383ázł/t. W analizowanym okresie ziarno to było o 3,5 proc. tańsze niż przed miesiącem i o ponad 48 proc. tańsze niż w porównywalnym okresie ub.r.

d3dudks

W ciągu tygodnia o 1,3 proc. potaniał w skupie jęczmień paszowy, za który w dniach 27.10-02.11.br. uzyskiwano 387 zł/t. Było to o prawie 17 proc. mniej niż przed miesiącem i o blisko 44 proc. mniej niż przed rokiem.

W analizowanym tygodniu za ziarno kukurydzy płacono średnio 386ázł/t, tj. o 4,3 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu, ale o ok. 14 proc. mniej niż przed miesiącem i o prawie 45 proc. mniej niż przed rokiem.

MIĘSO

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 27.10- 02.11.br. za żywiec wieprzowy płacono średnio 4,30 zł/kg. Było to o ok. 2 proc. mniej niż przed miesiącem, ale o ponad 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

d3dudks

W analizowanym okresie bydło skupowano średnio po 4,21 zł/kg, tj. po cenie nieznacznie niższej niż wápoprzednim tygodniu i przed miesiącem. Cena ta była zarazem o ok. 8 proc. wyższa niż rok wcześniej.

W tym czasie za kurczęta typu brojler płacono przeciętnie 3,03 zł/kg, wobec 3,04 zł/kg w poprzednim tygodniu. Wáodniesieniu do notowań sprzed miesiąca i roku drób ten potaniał o ok. 4 proc. iáo 5,5 proc.

Cena skupu indyków podobnie jak przed miesiącem ukształtowała się na poziomie 4,05 zł/kg i była o niecały 1 proc. wyższa niż w poprzednim tygodniu. Była ona zarazem o ponad 17 proc. niższa niż przed rokiem.

MLEKO

Przeciętna cena odtłuszczonego mleka w proszku w ciągu tygodnia obniżyła się o 2,3 proc. do 6,59 zł/kg. Aktualny poziom cen OMP jest również niższy niż przed miesiącem i przed rokiem odpowiednio o blisko 3 proc. i o ponad 47 proc. (PAP)

bg/ jtt/

d3dudks

Podziel się opinią

Share
d3dudks
d3dudks