Trwa ładowanie...
dxjx79g

Centralny Port Komunikacyjny. Mieszkańcy są na "nie". Wycięli napis w polu

"Nie dla CPK" - taki napis pojawił się niedawno na jednym z pól uprawnych w Szymanowie. To tam ma powstać Centralny Port Komunikacyjny, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To napis, który pojawił się w miejscu, gdzie za kilka lat ma powstać Centralny Port Komunikacyjny
To napis, który pojawił się w miejscu, gdzie za kilka lat ma powstać Centralny Port Komunikacyjny (Fly Media, Fot: Fly Media Facebook)
dxjx79g

O napisie informuje na Facebooku Fly Media z Sochaczewa, czyli firma zajmująca się m.in. robieniem zdjęć z drona. To tam znajdziemy również zdjęcia manifestu jednego z mieszkańców.

"Jeden z mieszkańców miejscowości Skrzelew wyraźnie pokazał, że mieszkańcy Szymanowa, Teresina, Baranowa nie popierają budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w ich rejonie" - napisał administrator konta Fly Media.

Jak pisze z kolei Radio Kolor, odpowiedzialny za wykonanie napisu jest wlaśnie jeden z mieszkańców Szymanowa, do którego należy nieruchomość.

dxjx79g

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dla wielu mieszkańców okolicznych miejscowości budowa megalotniska oznacza wysiedlenie i szukanie nowego domu.

dxjx79g

- Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z odszkodowaniem albo otrzymaniem nieruchomości zamiennej - przypominał niedawno w programie "Money.To Się Liczy" Konrad Majszyk, rzecznik CPK.

Jak podaje PAP, na przełomie 2019 i 2020 r. CPK planuje wskazać doradcę strategiczno-technicznego, czyli międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi.

dxjx79g

Spółka tłumaczy, że master plan, który ma być zlecony na początku 2020 r. ma zawierać m.in.: prognozy ruchu lotniczego, zwymiarowanie planowanej infrastruktury CPK i wstępny plan jej ulokowania, szczegóły etapowania budowy i ostateczny model biznesowy nowego portu lotniczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxjx79g

Podziel się opinią

Share

dxjx79g

dxjx79g