Trwa ładowanie...
d1mzxc0

Centrum Finansowe Banku BPS planuje debiut na NewConnect w grudniu

21.11. Warszawa (PAP) - Centrum Finansowe Banku BPS, które specjalizuje się w restrukturyzacji i windykacji wierzytelności, planuje w grudniu 2011 roku debiut na rynku NewConnect -...
Share
d1mzxc0

21.11. Warszawa (PAP) - Centrum Finansowe Banku BPS, które specjalizuje się w restrukturyzacji i windykacji wierzytelności, planuje w grudniu 2011 roku debiut na rynku NewConnect - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

We wrześniu 2011 r. odbyła się subskrypcja prywatna 1,5 mln akcji serii D, w ramach której spółka pozyskała 7,5 mln zł. Cena emisyjna akcji serii D wyniosła 5 zł.

Środki pozyskane z oferty prywatnej Centrum Finansowe Banku BPS zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zakupów wierzytelności dokonanych w roku 2011 oraz częściową spłatę zobowiązań dotyczącą portfeli wierzytelności nabytych w latach ubiegłych, w których płatność za nabywane pakiety rozłożona została na raty.

d1mzxc0

"Pozyskanie środków z oferty prywatnej pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój. Jego tempo zależy od naszych możliwości finansowania zakupów kolejnych pakietów wierzytelności, bo mamy możliwość swobodnego obsługiwania pakietów o jeszcze większej skali, niż dotychczas. - powiedziała cytowana w komunikacie Joanna Nowicka-Kempny, prezes Centrum Finansowego BPS.

Po I półroczu 2011 r. spółka miała 4,5 mln zł przychodów i 0,8 mln zł zysku netto.

Centrum Finansowe Banku BPS działa na rynku usług finansowych związanych z obrotem wierzytelnościami. Spółka specjalizuje się w obsłudze należności korporacyjnych, rozwijając jednocześnie pion wierzytelności masowych; świadczy usługi windykacji i restrukturyzacji na zlecenie, a także odzyskuje wierzytelności na własny rachunek.(PAP)

kam/ ana/

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0