WP

Ceny biletów PKP Intercity. Na krótszych trasach będzie taniej

Jeszcze w grudniu zacznie obowiązywać nowy cennik dla pasażerów pociągów TLK lub IC, przejeżdżających krótkie odległości - dotychczas obowiązującą opłatę za przejazd na trasie do 40 km zastąpi cennik zbudowany z sześciu stref.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny biletów PKP Intercity. Na krótszych trasach będzie taniej
(Eastnews, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
WP

*Jeszcze w grudniu zacznie obowiązywać nowy cennik dla pasażerów pociągów TLK lub IC, przejeżdżających krótkie odległości - dotychczas obowiązującą opłatę za przejazd na trasie do 40 km zastąpi cennik zbudowany z sześciu stref. Tym samym za przejazd na najkrótszym odcinku (do 14 km) pasażer zapłaci nie 13 zł, a 7 zł. *

- Dotychczas ceny biletów na krótkie połączenia w PKP Intercity były zdecydowanie za drogie. Nową ofertą chcemy dotrzeć do osób, które podróżują w ramach regionu czy aglomeracji - mówi cytowany w komunikacie PKP Intercity prezes spółki Jacek Leonkiewicz.

Jak wskazuje przewoźnik, z obniżki skorzystają np. mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego, którzy za podróż do Torunia zapłacą 8 zł a nie jak dotychczas 13 zł, czy podróżujący z Zabrza do Katowic, gdzie cena biletu spadnie z też 13 zł do 9 zł. Oferta nosi nazwę „Biletu Bliskomiastowego”.

WP

Przy zakupie Biletu Bliskomiastowego obowiązują wszystkie ulgi ustawowe: np. dla dzieci czy studentów, oraz oferty specjalne. Przykładowo student podróżujący na najkrótszym odcinku za podróż z Biletem Bliskomiastowym zapłaci ok. 3 zł 40 gr.

Polub WP Finanse
WP
WP