Trwa ładowanie...

Ceny paliw coraz niższe. Sprawdź, gdzie oszczędzisz najwięcej

W porównaniu z sytuacją sprzed roku trzeba płacić zdecydowanie mniej. Ceny benzyny są niższe o ponad 70 groszy za litr, oleju napędowego o blisko 90 groszy, a autogazu o 80 groszy.

Ceny paliw coraz niższe. Sprawdź, gdzie oszczędzisz najwięcejŹródło: WP.PL, fot: scyther5 / Shutterstock
d2dsstm
d2dsstm

Średnio ceny benzyny na stacjach w tym tygodniu spadły o 6 groszy za litr - za paliwo to trzeba płacić 4 złote 59 groszy, litr diesla potaniał o 4 grosze - kosztuje 4 złote 32 grosze. Mniej trzeba też płacić za LPG, który jest najtańszy od 2009 roku - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Refleks.

Ceny paliw w kraju pozostają dość mocno zróżnicowane. Olej napędowy najtańszy jest w województwach śląskim i świętokrzyskim. Najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 notowane są w województwie pomorskim.

W porównaniu z sytuacją sprzed roku za paliwo trzeba płacić zdecydowanie mniej. Ceny benzyny są niższe o ponad 70 groszy za litr, oleju napędowego o blisko 90 groszy, a autogazu o 80 groszy.

W ocenie analityków Refleksu, w najbliższych dniach z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać dalszych obniżek cen benzyny na stacjach do 5 - 10 gr/l, w przypadku oleju napędowego skala ewentualnych zmian będzie mniejsza niż w przypadku benzyny. Ceny autogazu powinny także dalej spadać.

Zobacz też: * *Co się składa na cenę litra paliwa?

d2dsstm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dsstm