Trwa ładowanie...

Ceny paliw znów w górę. Złote czasy dla kierowców się skończyły

- Średnio w skali całego kraju benzyna podrożała o 5-6 groszy na litrze, olej napędowy o 7 groszy, a ceny autogazu aż o 8 groszy na litrze - mówi Urszula Cieślak z łódzkiego biura maklerskiego Reflex.

Share
Ceny paliw znów w górę. Złote czasy dla kierowców się skończyły
Fot: Jacek Bereźnicki
d26n1q8

Drożeją paliwa. Do podwyżek cen autogazu, które notowane są od początku października, dołączyła benzyna i olej napędowy - zaznacza Urszula Cieślak z łódzkiego biura maklerskiego Reflex.

- Średnio w skali całego kraju benzyna podrożała o 5-6 groszy na litrze, olej napędowy o 7 groszy, a ceny autogazu aż o 8 groszy na litrze - mówi Cieślak.

d26n1q8

Dodaje, że benzyna na stacjach drożeje po raz pierwszy od lipca tego roku. Na razie na obniżki cen tego paliwa raczej nie ma co liczyć.

- Nie ma gwarancji, że ceny będą teraz już tylko i wyłącznie rosły. Jednak to, co działo się na rynku hurtowym w ciągu dwóch ostatnich tygodni, czyli wyraźne podwyżki benzyny aż o 17 groszy, to spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu na części stacji możemy zanotować wzrost cen nawet o 10 groszy na litrze. Dlatego średni poziom cen również wzrośnie - mówi Cieślak.

Za litr benzyny bezołowiowej Pb95 trzeba obecnie płacić średnio 4 złote 42 grosze, za litr oleju napędowego 4 złote 33 grosze, a za litr LPG 2 złote i 5 groszy.

Zobacz też: * *Ropa po 20 dolarów? Prognozy biją kolejne rekordy

d26n1q8

Podziel się opinią

Share
d26n1q8
d26n1q8