Trwa ładowanie...
d1d4ber

Cersanit zamraża część inwestycji na '09 w związku z kryzysem

30.1.Warszawa (PAP) - Cersanit w związku z kryzysem gospodarczym
zamroził część inwestycji zaplanowanych pierwotnie na 2009 rok.
Nie będzie w tym roku zwiększał mocy wytwórczych...

Share
d1d4ber

30.1.Warszawa (PAP) - Cersanit w związku z kryzysem gospodarczym zamroził część inwestycji zaplanowanych pierwotnie na 2009 rok. Nie będzie w tym roku zwiększał mocy wytwórczych spółek rosyjskich, wstrzyma też budowę fabryki produktów wyposażenia łazienek w Rumunii. Dokończy natomiast drugi etap projektu inwestycyjnego na Ukrainie.

"Powyższa weryfikacja wpisuje się w prowadzone w grupie Cersanit prace, mające na celu optymalne przygotowanie spółek grupy do działania w warunkach czasowej dekoniunktury gospodarczej, poprzez oszczędności po stronie cen zakupu materiałów i surowców, kosztów sprzedaży, administracji, itp." - podała spółka w komunikacie.

Drugi etap inwestycji na Ukrainie, zakładający podniesienie rocznych zdolności produkcyjnych tamtejszych zakładów grupy z 1 mln szt. do 2 mln szt. ceramiki sanitarnej oraz z 7 mln mkw. do 12 mln mkw. płytek ceramicznych, będzie kontynuowany, ponieważ stan prac w tym przypadku jest bardzo zaawansowany. Inwestycja zostanie zakończona do końca pierwszego półrocza. Wydatki na ten cel szacowane są na 18 mln euro.

d1d4ber

Spółka przeznaczy też ok. 10 mln zł na utrzymanie obecnego poziomu zdolności produkcyjnych.

Wśród wstrzymanych projektów jest rozbudowa mocy wytwórczych spółek rosyjskich zajmujących się produkcją płytek ceramicznych do 13 mln mkw. rocznie oraz budowa fabryki produktów wyposażenia łazienek w miejscowości Bacau w Rumunii.

W 2009 roku Cersanit zamierza "maksymalizować wolumen sprzedaży", co pozwoli na utrzymanie i poszerzanie udziałów firmy w europejskim rynku wyrobów wyposażenia łazienek oraz pełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych.

"Wszystkie te działania w ocenie zarządu emitenta stanowić będą efektywne przygotowanie grupy do wznowienia planowanych działań strategicznych, ukierunkowanych na budowę silnej organizacji o zasięgu europejskim, posiadającej pozycję lidera rynku kompleksowego wyposażenia łazienek" - podał Cersanit. (PAP)

morb/ pam/

d1d4ber

Podziel się opinią

Share
d1d4ber
d1d4ber