Trwa ładowanie...

Chcieli okraść kantor w Szamotułach. Zostali przyłapani

Mieli pałki teleskopowe, gaz, kajdanki i krótkofalówki. Trzech mężczyzn zmierzało w stronę kantoru w Szamotułach. Myśleli, że się obłowią. Plany pokrzyżowała im policja.

Chcieli okraść kantor w Szamotułach. Zostali przyłapaniŹródło: Policja, fot: CBŚP
d14ixp0

Funkcjonariusze bydgoskiego Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację dotyczącą planowanego napadu rabunkowego na kantor wymiany walut. Mieli jej doknać członkowie jednej z grup przestępczych. Policjanci ustalili tożsamość sprawców i miejsce planowanego przestępstwa. Dzięki temu funkcjonariusze CBŚP wraz z brygadą antyterrorystyczną zaskoczyli niedoszłych rabusiów.

Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 40 do 45 lat. Mieli przy sobie ręczne miotacze gazu, pałkę teleskopową, kajdanki i krótkofalówki, które miały służyć do popełnia przestępstwa. "Ponadto na jednej z okolicznych ulic policjanci ujawnili pojazd, który miał posłużyć sprawcom do ucieczki. Zatrzymanych przewieziono do Komendy Powiatowej Policji, gdzie przyznali się do usiłowania napadu na kantor i złożyli obszerne wyjaśnienia na temat okoliczności planowanego przestępstwa" - podaje biuro prasowe CBŚP.

SKOK-i. Niekończąca się afera. Zobacz wideo:

Mężczyźni byli już karani za inne ciężkie przestępstwa kryminalne, w tym gwałt ze szczególnym okrucieństwem, rozboje i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawiania wolności.

Dzięki czujności, policjanci zapobiegli narażeniu życia i zdrowia pracowników punktu wymiany walut i utraty znacznej kwoty pieniędzy.

d14ixp0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ixp0