WP

Chemia z Niemiec, taka jak z Polski. Unia chce skończyć z podwójnymi standardami

Komisja Europejska zamierza ukrócić wykorzystywanie zamienników w produktach sprzedawanych pod tą samą marką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po zmianach w unijnym prawie za takie praktyki będą grozić wysokie kary.
Po zmianach w unijnym prawie za takie praktyki będą grozić wysokie kary. (Piotr Mecik/East News, Fot: Piotr Mecik/EAST NEWS)
WP

Unia kończy prace na nowelizacją dyrektywy o nieuczciwych praktykach handlowych – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ambasadorowie krajów członkowskich UE poparli wspólne rozwiązanie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przepisy, które zakończą stosowanie podwójną jakość i ujednolicą składy produktów sprzedawanych pod jedną marką.

Czytaj: Lepsza chemia z Niemiec to jednak nie mit. Właśnie potwierdzili to naukowcy

WP

Dziś mniej środków ułatwiających usuwanie zanieczyszczeń w płynie do mycia naczyń i proszku do prania czy brak rozjaśniaczy optycznych w odplamiaczu, to standardowe między chemią sprzedawaną na rynek niemiecki i polski przez tego samego producenta.

Naukowcy w badaniu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski i money.plprzez platformę TakeTask i Instytut Badawczy ABR Sesta, potwierdzili, że sprzedawana w Polsce chemia jest niższej jakości niż ta, która dostępna jest w Niemczech.

Ostre starcie w studiu "Money. To się liczy". Poszło o apteki

WP

Po zmianach w unijnym prawie za takie praktyki będą grozić wysokie kary. Jeśli różnicowanie jakości produktów zostanie wpisane na listę praktyk zakazanych, jak chce europarlament, wyniesie ona nawet 10 mln euro, albo do 4 proc. obrotów handlowych zgodnie z propozycją KE – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj: Chemia z Niemiec? To już znamy. Sieć stacji poszła dalej i sprzedaje paliwo od zachodnich sąsiadów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP