Trwa ładowanie...

Chiny: wieprzowa ofensywa Sawickiego

Wieprzowej ofensywy ministra Sawickiego ciąg dalszy. Szef resortu rolnictwa w stolicy Chin przekonuje dziś chińskie władze do zniesienia embarga na import tego rodzaju mięsa z Polski. Chiny stają się bowiem jednym z najważniejszych rynków eksportu naszej wieprzowiny.

Chiny: wieprzowa ofensywa SawickiegoŹródło: Fotolia, fot: Kadmy
d4mkpzm
d4mkpzm

Minister Marek Sawicki spotyka się dziś z przedstawicielami chińskiego urzędu, odpowiedzialnego za inspekcje weterynaryjne oraz z wiceministrem rolnictwa Chin. O bezpieczeństwie żywności w Polsce i sytuacji związanej z wykryciem ognisk tzw. afrykańskiego pomoru świń mówił podczas prezentacji dla przedstawicieli chińskich urzędów główny lekarz weterynarii Krzysztof Jażdżewski.

Polska delegacja stara się przekonać Chińczyków do zniesienia tymczasowego zakazu importu polskiej wieprzowiny. W ubiegłym roku do Chin z Polski trafiło bowiem ponad 120 000 ton tego mięsa.

Organizacje zrzeszające zakłady produkcyjne szacują jednak, że w Chinach można sprzedać nawet 300 000 ton polskiej wieprzowiny rocznie. Minister rolnictwa chce, aby eksport polskiego mięsa do Chin ruszył ponownie na początku lipca.

d4mkpzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mkpzm