Trwa ładowanie...

Chorzów: Nowe hale produkcyjne Alstom Konstal za 33 mln zł

W fabryce taboru szynowego Alstom Konstal w Chorzowie otwarto uroczyście w czwartek dwie hale produkcyjne. Wartość inwestycji to prawie 33 mln zł. Zdaniem prezydent Chorzowa rozbudowa zakładu to dobra informacja dla miasta.

Chorzów: Nowe hale produkcyjne Alstom Konstal za 33 mln złŹródło: Jupiterimages
d2vv40v

Jak poinformował w czwartek dziennikarzy prezes Alstom Konstal Radosław Banach, otwarcie nowej hali spawalniczo-montażowej oraz lakierni podwoi moce produkcyjne chorzowskiego zakładu. - Inwestycja umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych dotyczących malowania pudeł pociągów (chodzi o stalowe skorupy wagonów - PAP) z 20 do 40 sztuk miesięcznie, a w przypadku produkcji pudeł z 20 do 40-50 sztuk miesięcznie - wyjaśnił prezes.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala powiedział podczas uroczystego otwarcia hal, że rozbudowa zakładu Alstom Konstal to dobra informacja dla miasta. Dodał, że w mieście mimo kryzysu powstają nowe miejsca pracy - będzie też rosła produkcja.

W chorzowskiej fabryce produkowane są m.in. pociągi dla metra w Amsterdamie i Budapeszcie.

d2vv40v

Jak poinformował dziennikarzy prezes Banach, w ciągu kilku miesięcy ma ruszyć w Chorzowie produkcja pociągów dla włoskich kolei. Alstom ma dostarczyć Włochom 70 pociągów, z czego większość ma powstać w śląskiej fabryce.

- To tak duże zamówienie, że będziemy musieli stale modernizować zakład, by temu sprostać. Ale dzięki temu Alstom Konstal zwiększy zatrudnienie w Chorzowie z ok. 900 osób do 1100 osób w 2014 roku - powiedział prezes.

Alstom Konstal to jedna z 30 fabryk taboru szynowego, które należą do grupy Alstom. Niemal cała produkcja zakładu jest przeznaczana na eksport. W latach 1997-2012 Alstom zainwestował w Chorzowie ponad 267 mln zł.

d2vv40v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vv40v