Trwa ładowanie...
d20in3w

Ciech będzie inwestować w rozwój produktów specjalistycznych w 2017 r.

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Ciech planuje inwestować w rozwój produktów specjalistycznych i podnoszenie efektywności w 2017 r., poinformował prezes Maciej Tybura.

Share
d20in3w

"Rok 2017 będzie stał pod znakiem dalszego podnoszenia efektywności i rozwoju produktów specjalistycznych. Z tym związane są kolejne inwestycje, m.in. w dalszy rozwój produktów solnych oraz w nowoczesną produkcję sody oczyszczonej dla branży farmaceutycznej. Analizujemy też inne możliwości inwestycyjne, które mogą wzmocnić naszą pozycję w najbardziej atrakcyjnych segmentach rynkowych'" - powiedział Tybura, cytowany w komunikacie.

Jego zdaniem, działania te są niezbędne w kontekście wyzwań stojących przed branżą chemiczną, związanych ze zmiennością cen surowców energetycznych i polityką w zakresie emisji CO2.

"Prowadzimy intensywne prace badawczo-rozwojowe, pracując nad około setką inicjatyw. Dbamy również o ciągłą poprawę naszej efektywności operacyjnej - dlatego rozpoczęliśmy wdrożenie najnowocześniejszej wersji systemu SAP ERP w całej grupie. Pozwoli to jeszcze mocniej zwiększyć naszą efektywność procesową i kontrolować koszty" - dodał prezes.

d20in3w

"Największe nakłady capex w 2017 r. pojawią m.in. w związku z dalszą budową instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w naszych polskich elektrociepłowniach, procesami rejestracji substancji aktywnych i produktów agro, rozwojem portfolio sody oczyszczonej w Niemczech i poprawą efektywności zakładów" - wskazał Tybura w liście do akcjonariuszy.

Ciech planuje także rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych (m.in. w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej).

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d20in3w

Podziel się opinią

Share
d20in3w
d20in3w