Trwa ładowanie...
d4layxf

CIR: 50 tysięcy głosów, kilkaset postulatów (komunikat)

...

d4layxf
d4layxf

21.03. Warszawa - CIR informuje:

Kilkaset postulatów oraz około 50 tysięcy głosów w ramach "70 zmian na lepsze - zagłosuj" - takie są dotychczasowe wyniki akcji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów związanej z artykułami premiera Donalda Tuska dla "Gazety Wyborczej".

W sobotę, 12 marca 2011 roku, pojawił się pierwszy artykuł Donalda Tuska pod tytułem "Czego dokonaliśmy, co nam się nie udało". Tydzień później drugi "Trzecia fala nowoczesności". Wraz z artykułami w serwisie www.premier.gov.pl pojawiła się zakładka zawierająca podsumowanie realizacji expose z 2007 roku, 70 zmian wprowadzonych lub wprowadzanych przez rząd, na które można głosować oraz wyzwania dla rządu na najbliższe lata, które można skomentować w ramach akcji "Moje postulaty".

Dotychczas na "70 zmian na lepsze" oddano ok. 50 tysięcy głosów. Akcja polega na typowaniu przez internautów najlepszych zmian wprowadzonych lub wprowadzanych przez rząd. W ten sposób powstaje mapa - od najbardziej ważnych, do najmniej ważnych z punktu widzenia internautów. Najpopularniejsze okazały się: zniesienie poboru do wojska, budowa dróg lokalnych, możliwość wysyłania e-PIT, budowa Orlików, wprowadzenie urlopów ojcowskich. Najmniej popularne: upadłość konsumencka, ułatwienia w obrocie ziemią rolniczą, fundusze sołeckie.

d4layxf

Elektroniczne postulaty przesłało do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kilkaset osób. Akcja "Moje postulaty" polega na wysyłaniu listów z wykorzystaniem elektronicznego formularza na stronie www.premier.gov.pl

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4layxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4layxf