Trwa ładowanie...
dqzlgqf
dqzlgqf

CIR: Rozmowa telefoniczna premiera z prezydentem Putinem (komunikat)

...
Share
dqzlgqf

13.06. Warszawa - CIR informuje:

Dzisiaj o godz. 18.00 na prośbę strony rosyjskiej odbyła się rozmowa telefoniczna premiera Donalda Tuska z prezydentem Władimirem Putinem. Rozmowa dotyczyła wczorajszych incydentów przed meczem Polska - Rosja podczas EURO 2012. Premier Tusk wyraził pogląd, że złe emocje stadionowe nie powinny mieć wpływu na dobre relacje pomiędzy obydwoma krajami i ich obywatelami.

Obaj rozmówcy zgodzili się, że chuligani powinni być ścigani bez względu na narodowość. Premier Tusk oświadczył, że tak było zarówno podczas incydentów we Wrocławiu, jak i podczas wczorajszych w Warszawie. Premier Tusk wyraził przy tym uznanie dla polskiej policji, której natychmiastowa i zdecydowana reakcja nie dopuściła do eskalacji agresji ze strony chuliganów. Przypomniał, że pracę polskiej policji pozytywnie ocenił także Michaił Fiedotow, przebywający z wizytą w Polsce doradca prezydenta Rosji. Premier Tusk zwrócił też uwagę na fakt, że przytłaczająca większość Polaków i Rosjan bawiła się w Warszawie w dobrej atmosferze, a incydenty dotyczyły marginalnej liczby osób.

dqzlgqf

Politycy rozmawiali także o potrzebie rozwijania współpracy gospodarczej, także w kwestiach energetycznych. Prezydent Putin wyraził uznanie dla polskiej gospodarki, która w czasie światowego kryzysu gospodarczego uniknęła recesji.

Premier Tusk podkreślił także jak ważne jest dla dobrych relacji obu krajów szybkie sprowadzenia do Polski wraku samolotu TU 154M.

Szef polskiego rządu przekazał prezydentowi Putinowi życzenia z okazji Święta Narodowego Rosji 12 czerwca.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

dqzlgqf

Podziel się opinią

Share
dqzlgqf
dqzlgqf