Trwa ładowanie...
de5f36o

CIR: wizyta w RPA - spotkanie z prezydentem Jacobem Zumą (komunikat)

...

de5f36o
de5f36o

17.10. Warszawa - CIR informuje:

Intensyfikacja stosunków politycznych oraz handlowych i gospodarczych tematem spotkania premiera Tuska z prezydentem RPA Jacobem Zumą.

Premier Tusk zapewnił, że jego wizyta jest wyrazem naszego zainteresowania intensyfikacją współpracy polityczno-gospodarczej.

Rozmawiano także o wspólnych wartościach i doświadczeniach Polski i RPA. Prezydent Zuma zgodził się, że podobna historia walki o wolność i tworzenia demokracji powinny ułatwić budowanie współpracy politycznej i gospodarczej w przyszłości.

de5f36o

W czasie wizyty odbyło się Forum Biznesu w Johannesburgu, które ma wywołać dodatkowy impuls dla rozwoju relacji gospodarczych. Ważną inicjatywą w tej dziedzinie będzie również Forum PolandAfrica 2013 w listopadzie tego roku w Łodzi, które jest organizowane w ramach ogłoszonego przez rząd polski programu Go Africa. Premierowi Tuskowi towarzyszy w wizycie kilkudziesięciu przedstawicieli polskiego biznesu. Reprezentują oni branżę wydobywczą, transportową, obronną, meblarską, budowlaną i inne. Dzięki politycznej obecności na najwyższym szczeblu polscy przedsiębiorcy będą mieli szersze możliwości nawiązywania współpracy zarówno na forach biznesowych, jak i w kontaktach bilateralnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

de5f36o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de5f36o