Trwa ładowanie...
d2xu0k6

City Interactive utworzy spółkę, która będzie tworzyła i wydawała gry na smartphony

09.02. Warszawa (PAP) - City Interactive w I kw. powoła spółkę zależną, której celem będzie tworzenie i wydawanie gier na platformy smartphone (iPhone, Android, BlackBerry, itp.)....

Share
d2xu0k6

09.02. Warszawa (PAP) - City Interactive w I kw. powoła spółkę zależną, której celem będzie tworzenie i wydawanie gier na platformy smartphone (iPhone, Android, BlackBerry, itp.). Spółka planuje przejęcie studiów produkujących gry na te platformy. Nowo powołana spółka pierwsze przychody planuje osiągnąć jeszcze w 2011 r., a w roku 2012 mają one stanowić istotną część przychodów grupy - podało City Interactive w komunikacie.

City Interactive planuje stworzyć również nowe studio w Polsce, którego głównym celem będzie współpraca z przejętymi producentami w zakresie tworzenia materiałów do gier.

Kolejnym krokiem wprowadzania strategii dotyczącej rynku smartphone ma być wzmocnienie amerykańskiego zespołu City Interactive o osoby, które zajmą się rozwojem biznesu i marketingu ukierunkowanego na tą gałąź rynku.

d2xu0k6

"Rynek smartphone'ów to jeden z naszych najważniejszych priorytetów w ekspansji. Wnikliwie zbadaliśmy możliwości i ułożyliśmy długoterminową strategię działania w tym segmencie. Z jednej strony sami zamierzamy produkować gry, ale z drugiej absolutnie nie wykluczamy współpracy z producentami zewnętrznymi, którzy mają potencjał rynkowy" - powiedział cytowany w komunikacie Marek Tymiński, prezes City Interactive.(PAP)

gsu/ gor/

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6