Trwa ładowanie...
d4fp8sg

City Security zainwestuje 5,7 mln zł jako odpowiedź na większe koszty pracy

Warszawa, 31.08.2016 (ISBnews) - City Security zwiększa wydatki na technologiczne rozwiązania, jako krok będący odpowiedzią na coraz większe wyzwania otoczenia makroekonomicznego, poinformowała firma. Po wprowadzeniu od początku tego roku tzw. "ozusowania", branżę ochrony od początku 2017 r. dotknie zmiana dot. obowiązkowej minimalnej stawki godzinowej, która - po waloryzacji - wyniesie około 13 złotych, podano również.

Share
d4fp8sg

"Wychodzimy naprzeciw wymaganiom rynku po to, aby w przyszłości stać się jeszcze bardziej konkurencyjnymi i wygrywać jakością i skutecznością naszych usług. To także nasza odpowiedź na zmieniające się realia rynkowe. M.in. dzięki decyzjom administracyjnym mamy do czynienia z dość pośpiesznymi zmianami na rynku ochrony" - powiedział wiceprezes Marcin Sejdak, cytowany w komunikacie.

City Security wyda 5,7 mln zł min. na zakup kolejnych technologicznych rozwiązań wpływających na zwiększenie efektywności swojej pracy. Dotyczy to m.in. monitoringu wizyjnego, raportowania czy mobilnego stanowiska monitoringu i dowodzenia m.in. na największe imprezy masowe o podwyższonym ryzyku czy wdrożenia informatycznego systemu Secap stworzonego przez związaną z City Security spółkę technologiczną IT Factory, podano również.

"Dzięki inwestycjom firma, która dziś zatrudnia około 6 000 pracowników, będzie mogła w większym stopniu skoncentrować się na zatrudnieniu osób z najwyższymi kwalifikacjami, którzy np. zajmować się będą zarządzaniem wspomaganymi technologicznie procesami w ochronie - na przykład w dużych obiektach handlowych" - czytamy dalej w komunikacie.

d4fp8sg

"Ozusowanie", jakie obowiązuje od początku tego roku spowodowało renegocjację stawek za ochronę ze zleceniodawcami usług. W znakomitej większości zgodzili się oni na podniesienie wynagrodzenia dla pracowników, co przełożyło się na dobre wyniki firmy za pierwsze półrocze 2016 roku. Wartość przychodu wyniosła 67 mln zł, zaś liczba kontraktów wzrosła do 703, podano również.

"Nasi kontrahenci wykazali daleko posunięte zrozumienie dla całej sytuacji, dzięki czemu zdecydowana większość naszych pracowników zachowała swoje miejsca pracy" - powiedział prezes Beniamin Krasicki, również cytowany w komunikacie.

Firma obecnie koncentruje swoją działalność i inwestycje na rynku polskim, podkreślono.

"Z uwagi na niekorzystną sytuację na rynku rosyjskim, dokąd wcześniej przyszliśmy za polskimi zleceniodawcami, postanowiliśmy zakończyć tam naszą działalność. Złożył się na to przede wszystkim impas, w jakim znalazły się tam europejskie, a przede wszystkim polskie firmy" - powiedział Krasicki.

d4fp8sg

City Security to jedna z wiodących firm sektora ochrony w Polsce. Istnieje od 2001. Zatrudnia ok. 6 000 pracowników w całej Polsce. Chroni m.in. duże obiekty handlowe, jednostki wojskowe, budynki użyteczności publiczne czy osiedla mieszkaniowe. Firma 2015 rok zakończyła przychodami w wysokości około 139 mln zł.
W kwietniu br. agencja ISBnews oraz Centrum im. Adama Smitha zorganizowali debatę pt. "Minimalna stawka 12 zł za godzinę - czy dla wszystkich? Zagrożenia dla kilku branż oraz pułapki dla legislatora." Jej uczestnicy wskazywali, że wprowadzenie ujednolicenia wynagrodzenia godzinowego na poziomie 12 zł brutto za godzinę pracy na podstawie umowy zlecenia prawdopodobnie nie tylko nie zwiększy zatrudnienia, ale w samej tylko branży ochroniarskiej może doprowadzić do utraty pracy nawet przez 100 tys. osób, powiększając jednocześnie szarą strefę.

(ISBnews)

d4fp8sg

Podziel się opinią

Share
d4fp8sg
d4fp8sg