Trwa ładowanie...
d3kt9ik

Coal Energy otrzyma od EBOiR kredyt w wys. do 70 mln USD

21.12. Warszawa (PAP) - Coal Energy podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę długoterminowego kredytu w wysokości do 70 mln USD - podał Coal Energy w...

Share
d3kt9ik

21.12. Warszawa (PAP) - Coal Energy podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę długoterminowego kredytu w wysokości do 70 mln USD - podał Coal Energy w komunikacie.

Kredyt będzie dostępny w dwóch transzach po 35 mln USD każda. Spółka spodziewa się, że pierwsze wpłaty z tytułu pierwszej transzy otrzyma w I połowie 2013 r.

Kredyt jest siedmioletni. Okres dostępności kredytu wynosi trzy lata. Oprocentowanie wynosi LIBOR 6M + 5,85 proc. marży.

Coal Energy informował wcześniej, że środki z kredytu chce przeznaczyć na rozwój działalności przetwarzania odpadów powęglowych, budowę zakładów wzbogacania węgla w kopalni węgla koksującego Svyatoy Matrony Moskovskoy i mechanizację w kopalni węgla energetycznego Chapaeva. Projekt miałby też finansować program poprawy efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Środki miałyby również zasilić kapitał obrotowy spółki. (PAP)

jow/ jtt/

d3kt9ik

Podziel się opinią

Share
d3kt9ik
d3kt9ik