Trwa ładowanie...
d3fz2tr
d3fz2tr

Colian liczy na dobry rok w sprzedaży krajowej i 15% udziału eksportu w 2014 r.

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Colian ocenia, że I kwartał bieżącego roku był dobry dla Grupy, podtrzymuje, że dywizja napojowa będzie w tym roku zyskowna i celuje w 25%...
Share
d3fz2tr

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Colian ocenia, że I kwartał bieżącego roku był dobry dla Grupy, podtrzymuje, że dywizja napojowa będzie w tym roku zyskowna i celuje w 25% całkowitych przychodów ze sprzedaży zagranicznej w ciągu najbliższych lat, poinformował agencję ISBnews prezes grupy Jan Kolański.

"Pierwszy kwartał powinien być dobry dla spółki, pomimo procesów konsolidacji w grupie i nadal wysokich cen surowców kakaowych oraz mlecznych. Jesteśmy już po połączeniu sił sprzedażowych, zakładam, że w kolejnych kwartałach powinno być już tylko lepiej. Tym bardziej, że sprzyjały nam warunki pogodowe" - powiedział ISBnews Kolański podczas Forum Przedsiębiorców firmy Grant Thronton.

Zaznaczył jednocześnie, że dywizja napojowa ma się coraz lepiej. "Będziemy aktywnie reklamować nasze produkty, duży nacisk położymy na promocję Oranżady Hellena. Wprowadzimy także nowe produkty - np. oranżadę w puszce" - dodał prezes ColianaColiana (Zobacz notowania spółki »).

d3fz2tr

Kolański przypomniał, że w ciągu najbliższych miesięcy spółkę czeka połączenie FC Solidarności z Jutrzenką ColianColian, które pozwoli w pełni wykorzystać potencjał grupy w branży spożywczej.

"Zakończenie konsolidacji FC Solidarności pozwoli na usprawnienie całego łańcucha dostaw i redukcję kosztów. W połowie roku zakończymy inwestycję w Bydgoszczy, dzięki której uzyskamy około 30-proc. wzrost mocy wytwórczych na nowoczesnych liniach produkcyjnych, a także możliwość produkcji bardzo innowacyjnych produktów. Chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na naszych najsilniejszych markach, wzbogacając ich portfolio o unikatowe produkty. Pierwsze nowości wprowadzimy na rynek już w maju i czerwcu" - wymienił prezes ColianaColiana.

Zaznaczył, że w FC Solidarność zrealizowano duże inwestycje - zamknięto zakład w Kraśniku i modernizowano produkcję w zakładzie w Lublinie i, według słów Kolańskiego, obecnie przyszedł czas na koncentrację działań firmy w obszarze marketingu.

"Poszukujemy rynków zbytu i będziemy starać się przekroczyć poziom 15% całkowitych przychodów z eksportu, a naszym celem jest, aby to było 25% w ciągu najbliższych lat" - podsumował prezes Grupy ColianGrupy Colian.

Colian SAColian SA specjalizuje się w produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży artykułów spożywczych. Jej spółki zależne to: Jutrzenka ColianColian (dywizje: słodyczy, kulinariów - tj. przypraw, bakalii, oraz napojów) oraz Colian Logistic. W 2013 r. obroty Grupy ColianGrupy Colian wyniosły blisko 808 mln zł.

Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz

(ISBnews)

d3fz2tr

Podziel się opinią

Share
d3fz2tr
d3fz2tr