Trwa ładowanie...
d2p9ou6

Comarch prowadzi rozmowy o joint venture z chińską spółką Inspur

15.01. Warszawa (PAP) - Comarch prowadzi obecnie w Krakowie i Monachium rozmowy o joint venture ze spółką Inspur, jednym z dwóch największych chińskich dostawców IT - poinformował...

Share
d2p9ou6

15.01. Warszawa (PAP) - Comarch prowadzi obecnie w Krakowie i Monachium rozmowy o joint venture ze spółką Inspur, jednym z dwóch największych chińskich dostawców IT - poinformował Comarch w piątkowym komunikacie prasowym.

Jak podano w komunikacie, kartą przetargową w walce o azjatyckie przedsiębiorstwa ma być produkt klasy ERPII Comarch Semiramis.

"Na chińskim rynku dominują standardowe rozwiązania w obszarze rachunkowości, marketingu, sprzedaży, zakupu i magazynowania w zakresie mikroekonomii. Istnieje jednak duże zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania dla produkcji oraz logistyki. Comarch Semiramis jest odpowiedzią właśnie na te potrzeby" - powiedział cytowany w komunikacie Ralf G"rtner, członek zarządu do spraw marketingu i produktów w spółce córce Comarch Soft M AG Comarch Semiramis.

"Inspur Group jest liderem w dziedzinie rozwiązań dla rachunkowości. Obsługuje 32 tys. klientów. Wraz z Inspur chcemy zdobyć istotny udział w szybko rozwijającym się chińskim rynku ERP" - dodał.

d2p9ou6

Joint venture Comarch i Inspur to kontynuacja rozpoczętej latem 2009 r. azjatyckiej ekspansji Comarchu.

We wrześniu ubiegłego roku Comarch podpisał umowę z czterema chińskimi producentami IT, a w listopadzie przedłużył umowę o partnerstwie gospodarczym ze specjalistami SCM.

Według analityków rynku z CCID Consulting rynek ERP w Chinach w sektorze średnich przedsiębiorstw (100-2000 pracowników) w bieżącym i najbliższych latach będzie wzrastał średnio o 18 proc. rocznie.

Inspur Group jest jednym z dwóch czołowych dostawców infrastruktury IT oraz rozwiązań informatycznych w Chinach. Koncern IT, do którego należą między innymi trzy notowane na giełdzie spółki, miał w 2009 r. obrót w wysokości około 2,7 mld euro, zatrudnia obecnie około 10 tys. osób. Branża ERP jest głównym przedmiotem działalności Inspur. Firma zajmuje się także dostawą serwerów i rozwiązań POS. Inspur obsługuje klientów ze wszystkich regionów Chin zarówno z sektora administracji publicznej, jak również z sektora przemysłu i handlu.(PAP)

gsu/ asa/

d2p9ou6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p9ou6
d2p9ou6