Trwa ładowanie...
d3192cx
d3192cx

Comp zakłada uwzględnienie w dywidendzie zysku ze zbycia w ub.r. pakietu Elzabu

Warszawa, 02.03.2015 (ISBnews) - Comp planuje uwzględnić zyski z ubiegłorocznej transakcji sprzedaży pakietu akcji Elzabu przy wypłacie dywidendy. Jednocześnie nie zamierza pozbywać się kontroli nad Elzabem, poinformował prezes Jacek Papaj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3192cx

"Comp nie zamierza pozbywać się kontroli nad Elzabem, w związku z czym wynik na poziomie brutto/netto nie został powiększony o kwotę zanotowanego zysku na transakcji. Jednakże intencja zarządu jest taka, aby zyski z transakcji sprzedaży akcji Elzab zostały uwzględnione przy wypłacie dywidendy z Comp"- powiedział Papaj, cytowany w komunikacie.

W 2014 roku Comp sprzedał 783.000 akcji Elzabu po 15 zł za sztukę. Raportowany wynik Grupy na poziomie brutto/netto nie uwzględnia zysków z transakcji. Łączna wartość tej transakcji wyniosła 11,745 mln zł, a zysk na transakcji na poziomie jednostkowym wyniósł 9,083 mln zł, a na poziomie skonsolidowanym 8,3 mln zł. Zgodnie z MSSF 10 zyski z transakcji nie są ujmowane w sprawozdaniu skonsolidowanym, jeżeli spółka dominująca nie traci kontroli nad spółką zależną, której akcje są sprzedawane, wskazano w informacji.

Comp jest integratorem systemów IT oraz dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Grupa buduje też pozycję największego producenta urządzeń fiskalnych w Polsce i w Europie.

(ISBnews)

d3192cx

Podziel się opinią

Share
d3192cx
d3192cx