Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Copernicus Capital TFI uruchomi wkrótce dwa lub trzy nowe fundusze zamknięte

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Copernicus Capital TFI uruchomi w najbliższym czas dwa lub trzy nowe fundusze inwestycyjne zamknięte, w tym fundusz nieruchomościowy i fundusz absolutnej stopy zwrotu, poinformował prezes Marcin Billewicz. Towarzystwo przygląda się także segmentowi REIT.

Share
d3t1jdh

"Zdecydowaliśmy, że zaoferujemy nowy fundusz zamknięty absolutnej stopy zwrotu. Chcemy, żeby subskrypcja odbyła się na przełomie października i listopada" - powiedział Billewicz podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że fundusze absolutnej stopy zwrotu mają większą swobodę inwestowania. Wyjaśnił, że w planach nie ma utworzenia funduszu akcyjnego, lecz inwestującego w szerokie spektrum - od towarów po akcje - na kilku-kilkunastu rynkach, które zarządzający dobrze znają.

Copernicus Capital TFI pracuje także nad uruchomieniem funduszu Reduto Dochodowych Nieruchomości FIZAN we współpracy z Reduto Partners. Będzie to fundusz inwestujący w już wynajęte niewielkie centra handlowe.

d3t1jdh

"Chodzi o rynek nieruchomości, który przynosi stały, bardzo dobry dochód. Nie chcemy na siebie brać ryzyk związanych z budowaniem, pozwoleniem na budowę, tylko i wyłącznie ryzyko kontrahenta" - powiedział prezes.

Także w tym przypadku subskrypcja planowana jest na przełom października i listopada.

Kolejnym może być fundusz odpowiednio zabezpieczonego polskiego długu o wyższym oprocentowaniu.

Nie ma natomiast obecnie planów tworzenia nowych funduszy inwestycyjnych otwartych.

d3t1jdh

TFI przygląda się także możliwościom związanych z wejściem w życie przepisów o REIT, choć nie jest do końca zadowolone z ich kształtu.

"Pytanie jest, jaka będzie płynność takiej spółki wobec nadpłynności certyfikatów. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że rynek musi mieć różne produkty. REIT-y są bardzo interesujące, przyglądamy się temu" - powiedział członek zarządu Tomasz Bedla.

Według stanu na początek października br., Copernicus Capital TFI zarządzało 102 funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi.

Copernicus Capital TFI to niezależne od instytucji finansowych towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Działa na rynku od października 2004 r.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh