Trwa ładowanie...

Coraz bliżej święta, ale tylko w Lidlu. Sklep już ma produkty bożonarodzeniowe

Jeśli ktoś nie może się doczekać świąt Bożego Narodzenia, to ich namiastkę można już znaleźć w Lidlu. Sieć dyskontów tradycyjnie wygrywa konkurs na najwcześniej wystawienie na półki produktów świątecznych.

Coraz bliżej święta, ale tylko w Lidlu. Sklep już ma produkty bożonarodzenioweFot: Sebastian Ogórek
dnrcq9h
dnrcq9h

Jeśli ktoś nie może doczekać się świąt Bożego Narodzenia, to ich namiastkę może już znaleźć w Lidlu. Sieć dyskontów tradycyjnie wygrywa konkurs na najszybsze wystawienie na półki produktów świątecznych do wszystkich swoich sklepów. Jednak pierwszą w ogóle siecią był Carrefour. W jednym z kieleckich sklepów świąteczne ozdoby pojawiły się w połowie września. Sieć wyjaśnia, że była to tylko... wyprzedaż kolekcji z zeszłego roku.

Już w czwartek 13 października, a więc na 72 dni przed świętami w Lidlu można znaleźć produkty świąteczne. W ofercie są między innymi kalendarze adwentowe z czekoladkami, ale niestety z niewiadomych powodów mają tylko 24 dni. Aby wyliczać czas do Wigilii powinniśmy więc kupić aż trzy takie kalendarze.

- To nasz produkt? Wcześnie w tym roku - usłyszeliśmy od kasjera, gdy płaciliśmy za produkt.

Choć według naszych informacji Lidl jest pierwszą siecią z taką promocją w tym roku, to nie udało mu się pobić swojego własnego rekordu. Przed dwoma laty produkty świąteczne pojawiły się już 3 października. Może w przyszłym roku uda się poprawić ten wyśrubowany wynik i wyłożyć kalendarze adwentowe już we wrześniu?

dnrcq9h

Co ciekawe, we wrześniu sztuczne choinki, bombki i inne ozdoby świąteczne pojawiły się w kilku sklepach Carrefour, m.in. w Katowicach czy Kielcach. Jak wyjaśnia nam biuro prasowe sieci, nie była to jednak stała oferta. Produkty pojawiły się tylko jako wyprzedaż zeszłorocznej kolekcji. Nowego zatowarowania w świąteczne gadżety jeszcze nie ma.

[

foto:Sebastian Ogórek ]( # )

Tymczasem na półkach sklepowych Lidla znaleźć można już tegoroczne czekoladowe mikołaje, pierniki, specjalny świąteczny krem do smarowania kanapek, lizaki z motywami mikołajkowymi i zimowymi czy słodkie bombki do zawieszenia na choince. Są też już bożonarodzeniowe ciasta. W sumie to ok. 30 produktów marki własnej Favorina. Większość ma długą datę przydatności do spożycia, więc nie powinny się do świąt zepsuć.

Oczywiście produkty te leżały zaledwie o parę kroków od zniczy wystawionych z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Większość sklepów to właśnie po 1 listopada lub 11 listopada rozpoczyna świąteczne promocje, a na ich półkach pojawiają się tego typu produkty. Taka świecka tradycja.

dnrcq9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrcq9h