Trwa ładowanie...
d2g0sr5

Cormay chce wprowadzić nowe analizatory w II półr. i wycofać Orphee z NewConnect

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - PZ Cormay chce wprowadzić na rynek analizatory - biochemiczny Equisse i hematologiczny Hermes - w II półroczu tego roku, poinformował prezes Janusz Płocica. Równolegle prowadzi prace związane z wycofaniem akcji Orphée z NewConnect.

Share
d2g0sr5

"Dzięki zaufaniu inwestorów, nasze największe analizatory - biochemiczny Equisse i hematologiczny Hermes - zostaną wprowadzone na rynek w drugim półroczu tego roku i będą najszybciej wpływały pozytywnie na wyniki finansowe Grupy. W przyszłym roku na rynek trafi mniejszy analizator Hermes Junior oraz jako ostatni Bluebox. Tym samym zakończy się kilkukrotnie przedłużany okres oczekiwania na efekty prowadzonych od lat prac. Wszyscy, a przede wszystkim akcjonariusze, będą mogli ocenić efekty tego programu i dokonanych inwestycji" - napisał Płocica w liście do akcjonariuszy.

Podkreślił, że równolegle prowadzone są prace przygotowawcze, związane z wycofaniem akcji Orphée z obrotu na NewConnect.

"Wierzymy, że jedna strategia, jedna struktura organizacyjna i ujednolicona struktura akcjonariatu dla całej grupy będzie korzystna dla akcjonariuszy, a wzrost skali działalności, i w konsekwencji wartości, będzie szybszy. Przed nami kolejny rok pełen wyzwań oraz ważnych wydarzeń dla rozwoju PZ Cormay. Jestem przekonany, że po wielu miesiącach ciężkiej pracy całej organizacji, której efekty nie były dla Państwa jeszcze widoczne, będzie on obfitował w wydarzenia i komunikaty, których wydźwięk będzie pozytywny i satysfakcjonujący" - podsumował prezes Cormay.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

d2g0sr5

Grupa kapitałowa Orphée SA składa się z jednostki dominującej Orphée SA z siedzibą w Genewie i jej spółek zależnych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż odczynników, testów i aparatury do diagnostyki in vitro. Głównym miejscem prowadzenia działalności Orphee jest Szwajcaria, a dla spółek zależnych: Kormej Diana - Białoruś, Kormiej Rusłand - Rosja, Innovation Enterprises Ltd. - Irlandia, Orphee Technics Sp. z o. o. - Polska. Orphée SA jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d2g0sr5

Podziel się opinią

Share
d2g0sr5
d2g0sr5