Trwa ładowanie...
d9smv85

Credit Suisse tnie ceny docelowe PKO BP, Pekao i BZ WBK (opis)

09.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Credit Suisse, w raporcie z 9 lipca, obniżyli ceny docelowe banków PKO BP, Pekao i BZ WBK. Dodatkowo rekomendacja dla PKO BP została obniżona do...

Share
d9smv85

09.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Credit Suisse, w raporcie z 9 lipca, obniżyli ceny docelowe banków PKO BP, Pekao i BZ WBK. Dodatkowo rekomendacja dla PKO BP została obniżona do "poniżej rynku", dla pozostałych dwóch banków utrzymano natomiast zalecenie "neutralnie".

Twórcy raportu uważają, że zagraniczne banki z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a szczególnie Erste i OTP, mają obecnie większy potencjał wzrostu niż polskie instytucje. W całym regionie spodziewają się natomiast słabego wzrostu portfela kredytowego i marży odsetkowej w ciągu najbliższych trzech lat.

Zdaniem analityków inwestorzy powinni obecnie skoncentrować się na inwestycjach w tańsze, poprawiające zyskowność banki z regionu Europy Środkowej, zamiast lokować kapitał w wyżej wycenianych, ale mniej narażonych na ryzyka instytucjach.

Jako dodatkowe zagrożenie dla wycen banków na rynku polskim autorzy raportu wskazali niepewność dotyczącą ostatecznego kształtu zmian w systemie emerytalnym.

Poniżej przedstawiamy zestawienie zmian rekomendacji i cen docelowych polskich banków z raportu Credit Suisse.

Rekomendacja Poprzednia rekomendacja Cena docelowa Poprzednia cena docelowa

PKO BP Poniżej rynku Neutralnie 30 32 Pekao Neutralnie Neutralnie 144 164 BZ WBK Neutralnie Neutralnie 265 268

(PAP)

kuc/ asa/

d9smv85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9smv85
d9smv85