Trwa ładowanie...
d2zu6sk

CTE odstąpiło od oferty publicznej akcji serii D

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Zarząd spółki Cenospheres Trade & Engineering (CTE) podjął uchwałę o odstąpieniu od oferty publicznej akcji serii D ze względu na pozyskanie finansowania z emisji obligacji, podała spółka.

Share
d2zu6sk

"Powodem odstąpienia od oferty publicznej jest pozyskanie przez spółkę finansowania z innego źródła, tj. w wyniku uplasowania emisji 2,5-letnich obligacji (?). Środki pozyskane z tytułu emisji obligacji pozwalają na obsługę zawartych kontraktów oraz na wyposażenie i unowocześnienie linii produkcyjnej oraz parku maszynowego w zakładzie produkcyjnym" - czytamy w komunikacie.

Na początku lutego CTE zapowiedziało, że poda nowe terminy oferty publicznej akcji serii D w terminie do 31 marca.

W połowie grudnia CTE zdecydował o zawieszeniu subskrypcji akcji serii D z powodu "aktualnej niekorzystnej sytuacji na rynku kapitałowym". Nowe terminy oferty miała pierwotnie podać do 31 stycznia.

d2zu6sk

Kilka dni temu Cenospheres Trade & Engineering (CTE) dokonał przydziału 2-5-letnich obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej 1,5 mln zł. Jak zapowiadano, obligacje oprocentowane będą według stałej stopy procentowej 9%. Okres odsetkowy wynosi jeden miesiąc kalendarzowy.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczęła działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych.

(ISBnews)

d2zu6sk

Podziel się opinią

Share
d2zu6sk
d2zu6sk