Trwa ładowanie...
dnwz0ia
08-03-2017 13:20

Cube.ITG ma aktualnie ok. 38 mln zł w backlogu ze skokowym potencjałem wzrostu

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień grupy Cube.ITG na bieżący rok wynosi niemal 38 mln zł, ale ma znaczący potencjał wzrostu dzięki ożywieniu w sektorze publicznym, poinformował wiceprezes ds. finansowych Arkadiusz Zachwieja. 

dnwz0ia
dnwz0ia

"Nasz backlog skonsolidowany wynosi na marzec 37,9 mln zł. Jednocześnie złożyliśmy samodzielną ofertę w przetargu dla COI oraz mamy drugą ofertę w konsorcjum z Betacom w przetargu dla Ministerstwa Finansów" - powiedział Zachwieja podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, w przetargu na COI (łączna wartość 100 mln zł) zamawiający podpisze umowę z pięcioma dostawcami i Cube.ITG może liczyć na 30 mln zł z tej umowy w ciągu 3 lat. Oferta spółki z Betacom w przetargu Centrum Przetwarzania Danych MF wynosi niemal 54 mln zł brutto. Jak wskazał wiceprezes, tylko te dwa projekty pokazują, że wartość backlogu spółki może urosnąć kilkukrotnie.

Prezes Cube.ITG Marek Girek podkreślił, że nastąpiło wyraźne ożywienie w ofertach w sektorze publicznym.

"Wygląda na to, że uda się nadrobić z lekką nawiązką przychody z sektorze publicznego osiągnięte w 2015 r. W ub.r. rozwijaliśmy zespół dedykowany temu segmentowi i jesteśmy teraz gotowi do ofertowania" - powiedział Girek.

dnwz0ia

Cube.ITG wygenerowało w ub.r. zaledwie 5 mln zł z umów w segmencie publicznym wobec 70 mln zł rok wcześniej. Wzrost przychodów z kolei został zanotowany na klientach komercyjnych i spółka liczy na utrzymanie wzrostowego trendu w tym segmencie.

W efekcie priorytetem grupy na bieżący rok jest pozyskiwanie kontraktów, zwiększenie przychodów i zrealizowanie jak największej marży, wskazali członkowie zarządu Cube.ITG. Grupa chce, obok sektora publicznego, zwiększać ekspozycję na kontrakty dla służby zdrowia (m.in. wynikające z przygotowania do wymogów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej). Zapowiada ponadto dalszy spadek sprzedaży licencji obcych i usług serwisu rozproszonego na rzecz rozwiązań o wyższych marżach.

"Zwiększenie skali działalności przede wszystkim, a wypracowany zysk będzie przeznaczony na spłatę długu" - dodał prezes.

Spółka będzie podejmować działania zmierzające do redukcji zobowiązań oraz refinansowania. W ub.r. dług obniżył się do 110 mln zł wobec ponad 120 mln zł rok wcześniej i zarząd zakłada, że w tym roku zostanie zredukowany o kolejne ok. 10 mln zł.

dnwz0ia

"Poprawa płynności, struktury zadłużenia i obniżenie jego kosztów to nasze główne cele. Rozważamy emisję obligacji, potencjalnie do końca II kw. na kwotę ok. 10 mln zł" - dodał członek zarządu ds. finansowych.

W Data Techno Park w ciągu 2017 roku plany zakładają osiągnięcie 100% wykorzystania zasobów serwerowych II komory, a w IV kw. tego roku uruchomienie III komory.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

(ISBnews)

dnwz0ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwz0ia