Trwa ładowanie...
d2rfkgu
10-02-2016 12:33

Cube.ITG zdecydowała o emisji akcji na przejecie Data Techno Park

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Cube.ITG zdecydowała o emisji 1 509 600 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B2, która zostanie przeprowadzona w celu realizacji umowy nabycia udziałów w ITMED i pośrednio Data Techno Park, podała spółka.

d2rfkgu
d2rfkgu

"Chcemy sfinalizować przejęcie 100% udziałów ITMED i pośrednio Data Techno Park w I kwartale br. i kontynuować prace w zakresie poszukiwania synergii i dalszego wzrostu sprzedaży na poziomie grupy kapitałowej. Ostatnie miesiące pokazały, że nasza strategia związana z przejęciem DTP okazała się skuteczna, a dzięki tej transakcji możliwy będzie wzrost przychodów skonsolidowanych powyżej 200 mln zł" - powiedział prezes Paweł Witkiewicz, cytowany w komunikacie.

Na emisję akcji w styczniu br. wyraziła zgodę rada nadzorcza spółki. Cena emisyjna wyniesie 4,55 zł za jedną akcję. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpi w ramach kapitału docelowego o kwotę 3 019 200 zł w ramach emisji 1 509 600 nowych akcji. Akcje zostaną zaoferowane w drodze oferty prywatnej skierowanej do spółki Mizarus i zostaną opłacone poprzez umowne potrącenie wymagalnych wierzytelności między spółkami, podano również.

Wartość emisji wyniesie ostatecznie 7,548 mln zł, zaś opcja Call III przewidywała zapłatę w wysokości 7,55 mln zł. Różnica w cenie zostanie pokryta bądź akcjami kolejnej emisji, lub walorami, które Cube.ITG skupi z rynku. Jeśli żadna z tych ewentualności nie zostanie zrealizowana w ciągu 12 miesięcy, Cube.ITG wypłaci należną Mizarus różnicę w cenie w formie pieniężnej.

"GK Cube.ITG konsekwentnie zmienia oblicze i sukcesywnie poprawia portfel zamówień, który w ub.r. wyniósł ok. 200 mln zł. Ten rok chce zakończyć kolejnym wzrostem sprzedaży.To również efekt konsolidacji wyników z DTP, które odpowiada za ok. 25% przychodów grupy. Dzięki przejęciu tej spółki GK Cube.ITG ma również szansę rozwinąć oferty produktów i usług w modelu SaaS (Software as a Service - jeden z modeli chmury obliczeniowej) oraz PaaS (Platform as a Service - jeden z modeli platformy usługowej polegająca na udostępnieniu przez dostawcę wirtualnego środowiska pracy)" - czytamy dalej.

Cube.ITG powstało w 1990 r. Spółka realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury IT. Cube.ITG przeniosło się w 2014 roku na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect (na którym było notowane od 2009 r.).

(ISBnews)

d2rfkgu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rfkgu