Trwa ładowanie...
d3vkewk

Cyfrowy Polsat podpisał z Irdeto umowę o współpracy przy wprowadzaniu usług tv mobilnej

13.12. Warszawa (PAP) - Cyfrowy Polsat, z myślą o wdrożeniu usług telewizji mobilnej, podpisał umowę o współpracy z holenderską spółką Irdeto, firmą zajmującą się zabezpieczaniem...

Share
d3vkewk

13.12. Warszawa (PAP) - Cyfrowy Polsat, z myślą o wdrożeniu usług telewizji mobilnej, podpisał umowę o współpracy z holenderską spółką Irdeto, firmą zajmującą się zabezpieczaniem treści cyfrowych. W ramach umowy CP planuje rozwijać rynek urządzeń mobilnych, takich jak m.in. smartfony czy tablety - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie prasowym.

W ramach tej umowy Irdeto dostarczy system dostępu warunkowego wraz ze wsparciem technologicznym, pozwalające Cyfrowemu Polsatowi zbudować infrastrukturę techniczną na potrzeby uruchomienia usług płatnej, mobilnej cyfrowej telewizji naziemnej.

Dodatkowo w oparciu o podpisaną umowę Cyfrowy Polsat planuje rozwijać rynek urządzeń mobilnych, takich jak: smartfony, tablety, tunery DVB-T USB oraz przenośne routery umożliwiające odbiór telewizji na telefonach, niezbędnych do świadczenia usług telewizji mobilnej.

d3vkewk

"Trwają rozmowy zmierzające do wyłonienia pierwszych dostawców i producentów urządzeń przenośnych. Otrzymaliśmy już bardzo interesujące oferty, ale jesteśmy otwarci na dalsze propozycje współpracy w celu poszerzenia potfolio dostępnych na rynku polskim urządzeń odbierających mobilną cyfrową telewizją naziemną" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu.

Wcześniej Cyfrowy Polsat sygnalizował, że usługi telewizji mobilnej chce wprowadzić w II kw. 2012 roku, po tym jak w październiku tego roku podpisał warunkową umowę kupna spółki INFO TV FM, w oparciu o aktywa której planuje rozszerzyć działalność o usługi na urządzenia mobilne.

Irdeto to spółka zajmująca się zabezpieczaniem treści cyfrowych dystrybuowanych za pomocą różnych mediów - telewizji cyfrowej, IPTV oraz rozwiązań mobilnych.(PAP)

bas/ ana/

d3vkewk

Podziel się opinią

Share
d3vkewk
d3vkewk