Trwa ładowanie...
d14x1iy
d14x1iy

Cyfrowy Polsat zakłada przedpłaty długu oraz wypłatę dywidendy

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat zakłada, że grupa będzie w stanie "konsekwentnie się oddłużać", a także wypłacać dywidendę, poinformował członek zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu i Polkomtela Tomasz Szeląg. Grupa nie pracuje obecnie nad projektami akwizycyjnymi, w tym przejęciem Midasa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14x1iy

"Zakładamy konsekwentne oddłużanie. Kiedy mogłoby nastąpić zejście długu netto do EBITDA do 2,5x - to w tej chwili nie jestem gotowy do komentarza, zwłaszcza, że transakcja jest dwuetapowa - w styczniu 2016 spłacamy zobowiązanie walutowe i nie wiemy jaki będzie wówczas kurs złotego. (...) Niemniej możemy realizować schodzenie z długu i wypłacać dywidendę. W większych szczegółach nawiążemy do tego najwcześniej przy okazji wyników kwartalnych" - powiedział Szeląg podczas konferencji prasowej.

Refinansowanie zakończy się w styczniu 2016 r., kiedy planowane jest zaciągnięcie 4,8 mld zł nowego kredytu i umorzenie obligacji USD/EUR Polkomtela.

Od lutego przyszłego roku prezentowana będzie docelowa struktura finansowania grupy z 11,3 mld zł nowego kredytu i 1 mld zł z tytułu obligacji.

d14x1iy

Roczne spłaty nominału (bez uwzględnienia planowanych przedpłat), jak zaznaczył Szeląg, są "znacznie poniżej generowanego FCF" i przedstawiają się następująco: 858 mln zł w 2016 r., 963 mln zł w 2017 r., 1,07 mld zł w 2018 r., 1,17 mld zł w 2019 r. i 7,44 mld zł w 2020 r., a także 1 mld zł w 2021 r. z tytułu obligacji.

"Nie pracujemy obecnie nad projektami akwizycyjnymi. Widzimy sens Midasa jako członka naszej grupy kapitałowej, ale na dziś nie pracujemy nad tym" - podsumował członek zarządu Grupy Polsat.

Jak poinformowano wczoraj, Cyfrowy Polsat wraz z Telewizją Polsat, Cyfrowym Polsatem Trade Marks, Polsat License Ltd. oraz Polsat Media Biuro Reklamy, a także Polkomtel zawarły umowy kredytów z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych. Umowy przewidują udzielenie Polkomtelowi kredytu terminowego do maksymalnej kwoty w wysokości 10,3 mld zł oraz kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty stanowiącej równowartość 700 mln zł, a Polsatowi kredytu terminowego do maksymalnej kwoty w wysokości 1,2 mld zł oraz kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty stanowiącej równowartość 300 mln zł. Obie spółki jednocześnie uruchomiły przedterminową spłatę dotychczasowego zadłużenia.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.

(ISBnews)

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy