Trwa ładowanie...
dspv4ey

Czerwiński: Terminal LNG w Świnoujściu ukończony w 97,8%

Warszawa, 06.07.2015 (ISBnews) - Terminal LNG w Świnoujściu, zgodnie z raportem generalnego realizatora inwestycji na koniec czerwca br., jest ukończony w 97,8%, poinformował minister skarbu państwa, Andrzej Czerwiński. Dostawy i montaż wszystkich urządzeń na terenie terminalu zostały zrealizowane w 100%. Realizowane są czynności przedrozruchowe, trwają także czynności związane z inspekcjami i odbiorami poszczególnych systemów terminalu.

Share
dspv4ey

"Terminal LNG jest jednym z moich priorytetów. Rząd, w którym zasiadam, jest zainteresowany szybkim zakończeniem tej inwestycji na satysfakcjonujących dla obu stron warunkach. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę gazową, które zostały przeprowadzone od 2009 r., Polska już jest w dużej części uniezależniona od dostaw gazu ze Wschodu. Terminal będzie dodatkową asekuracją kraju" - powiedział Czerwiński, cytowany w komunikacie.

Szef resortu zobowiązał inwestora i generalnego wykonawcę do składania regularnych sprawozdań z postępów prac oraz niezwłocznego przekazywania informacji o ewentualnych utrudnieniach. Podkreślił, że zakończenie budowy jest wspólnym celem wszystkich stron.

"Nie można dopuścić do tego, by nieporozumienia blokowały tak ważną dla kraju inwestycję. Wymagam od was determinacji i profesjonalizmu. Będziecie rozliczani za efekty" - powiedział także Czerwiński.

Pierwszy statek ze skroplonym gazem zgodnie z zapowiedziami wykonawcy wpłynie do świnoujskiego terminalu w 2015 r.

Terminal LNG w Świnoujściu to jedna z największych w tej części Europy inwestycji infrastrukturalnych. Początkowa zdolność regazyfikacyjna wyniesie 5 mld m3 i odpowiadać będzie ok. jednej trzeciej polskiego zapotrzebowania na gaz ziemny. Po rozbudowie mocy terminalu o kolejny zbiornik jego wielkość wzrośnie do 7,5 mld m3 rocznie.

(ISBnews)

dspv4ey

Podziel się opinią

Share
dspv4ey
dspv4ey