Trwa ładowanie...
d3cl2sl
ubezpieczenie
09-03-2009 13:25

Cztery szanse na zysk bez podatku

Bank DnB NORD oferuje kolejny produkt strukturyzowany. To grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie "Speedway", dające szansę na 13% do 17% zysku w skali roku, bez podatku od zysków kapitałowych.

d3cl2sl
d3cl2sl

Bank DnB NORD oferuje kolejny produkt strukturyzowany. To grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie "Speedway", dające szansę na 13% do 17% zysku w skali roku, bez podatku od zysków kapitałowych.

Grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie "Speedway" to produkt strukturyzowany, dający szansę na jedno-, dwu-, trzy- lub czterokrotność zysku w wysokości od 13% do 17% w skali roku. Speedway został oparty na akcjach pięciu koncernów działających w branżach stosunkowo odpornych na spowolnienie gospodarcze: France Telecom, Pfizer (producent m.in. Viagry), Enel (największy włoski koncern energetyczny), Deutsche Post (największe na świecie przedsiębiorstwo logistyczne) czy Sony. Wynik inwestycji zależy od wycen akcji tych spółek.

Jeśli po roku od dnia startu produktu (2 kwietnia 2009) ceny akcji spółek, na których opiera się jego konstrukcja będą na poziomach równych lub wyższych od wartości początkowej - wówczas okres ubezpieczenia kończy się automatycznie, a inwestor otrzymuje zwrot kapitału powiększony o kupon w wysokości od 13% do 17%. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony po roku, ponowny "odczyt" zostanie dokonany po dwóch latach. Jeśli ceny wszystkich akcji będą wówczas przynajmniej na poziomie startowym, inwestycja zakończy się automatycznie wypłatą kuponu między 26% a 34% (dwukrotność kuponu rocznego). Analogicznie - w przypadku spełniania warunku po trzecim i czwartym roku, możliwy do zrealizowania zysk to od 39% do 51% i od 52% do 68%.

Jeśli po czterech latach ceny akcji nadal będą na poziomie niższym od wartości początkowej, inwestycja zakończy się zwrotem 90 procent zainwestowanego kapitału.

d3cl2sl

_ Możliwość osiągnięcia wysokich zysków połączona z ochroną kapitału na poziomie 90% to w naszej ocenie korzystna propozycja na dzisiejsze czasy. Trwająca od dłuższego czasu przecena na rynkach akcji spowodowała, że ceny wydają się niedoszacowane i mają znaczący potencjał wzrostu. Wystarczy, że w okresach rocznych ceny akcji firm, na których opiera się produkt, nie spadną - a klienci uzyskają dwucyfrową stopę zwrotu z inwestycji. Jest to zatem produkt dość bezpieczny, dający spory potencjał zysku _- mówi Bartosz Chytła, członek zarządu DnB NORD odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Ubezpieczenie "Speedway" jest produktem przygotowanym wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA - w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Dzięki takiej formule zysk z inwestycji zwolniony jest z podatku od zysków kapitałowych, a w przypadku śmierci ubezpieczonego, uprawnieni wskazani do wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu zgonu ubezpieczonego otrzymają 100,1% zainwestowanej przez klienta składki. Świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn. Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA.

Minimalna kwota inwestycji w ubezpieczenie "Speedway" to 5 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 20 marca.

d3cl2sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cl2sl