Trwa ładowanie...
d3y4jk3

Czy kierowcy TIR-ów powinni płacić za drogi w Polsce? Wyniki naszej sondy

Premier Beata Szydło już niebawem podpisze dokument, który wprowadzi opłaty na niektórych odcinkach dróg krajowych. Będzie ona skierowana pod adresem kierowców TIR-ów, którzy często omijają płatne odcinki dróg. Zapytaliśmy internautów, co sądzą na temat rządowego pomysłu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy kierowcy TIR-ów powinni płacić za drogi w Polsce? Wyniki naszej sondy
(East News, Fot: TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER)
d3y4jk3

Rząd nie chce, żeby ciężarówki omijały krajowymi drogami płatne drogi ekspresowe i autostrady. Dlatego długie odcinki krajówek od 9 lipca również będą płatne. Odpowiednie rozporządzenie czeka na podpis premier Szydło – pisaliśmy wczoraj na naszym portalu.

Artykuł odbił się głośnym echem i był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. „Podatek w paliwie, podatek w drogach, co jest? Dlaczego w tym Państwie ciągle płacimy podwójne podatki?”, „Niech Szydło podpisze rozporządzenie o zmianie wynagrodzenia wszystkich polityków na najniższą krajową bez dodatków i innych finansowych korzyści”, „Ludzie zarabiają najniższą krajową, a w kraju za wszystko się płaci” – to tylko niektóre komentarze, które pojawiły się pod naszym tekstem.

Postanowiliśmy więc przeprowadzić sondę, w której zapytaliśmy, co myślicie o rządowym pomyśle. Swój głos oddało niemal 8,5 tys. osób. Większość z Was opowiedziała się za tym, żeby całkowicie zakazać poruszania się po drogach samochodom ciężarowym (37,2 proc.). Co trzecia osoba uważa, że pomysł rządu jest dobry (30,4 proc.), a 32,4 proc., że kierowcy tych samochodów nie powinni płacić więcej.

WP.PL

Pod głosowaniem pojawiło się sporo komentarzy. Część internautów proponowała własne rozwiązania: „Wystarczyłoby wprowadzić winiety na wszystkie drogi ekspresowe i autostrady dla wszystkich” – napisał pan Mateusz. Z kolei pan Robert radzi, żeby „zmniejszyć opłatę za przejazd autostradą zamiast nakładać kolejną opłatę”.

d3y4jk3

Podziel się opinią

Share

d3y4jk3

d3y4jk3