Trwa ładowanie...
di4v3qd

Czy to początek deprecjacji dolara?

Dzisiejsze notowania w trakcie sesji europejskiej nie wniosły nic nowego do obrazu rynku. Kurs wspólnej waluty w stosunku do dolara pozostawał w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2674 a 1,2864.

Share
di4v3qd

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Dzisiejsze notowania w trakcie sesji europejskiej nie wniosły nic nowego do obrazu rynku. Kurs wspólnej waluty w stosunku do dolara pozostawał w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2674 a 1,2864. Inwestorzy obawiają się o dzisiejszą decyzję FOMC. Z Eurolandu nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym. Z USA poznamy wieczorem naszego czasu decyzję o wysokości stóp procentowych. Rynek oczekuje obniżki przez FOMC głównej stopy o 25-50 punktów bazowych. Publikacja tygodniowej zmiany zapasów paliw nie powinna wpłynąć na notowania ropy.
Złoto zyskało na wartości osiągając maksimum na poziomie 767,50 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

di4v3qd

Rynek krajowy pozostaje wciąż pod wpływem rynku globalnego oraz lokalnych wydarzeń związanych z przyjęciem w naszym kraju wspólnej waluty. Minimum euro w stosunku do złotego wyniosło 3,5519, a dolara 2,7379. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Polski. W związku z tym waluta nasza może się zachowywać jak dotychczas. Giełda w Warszawie zyskiwała dziś na wartości. Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 1750 punktów.

Maciej Kowal
ECM S.A.

di4v3qd

Podziel się opinią

Share
di4v3qd
di4v3qd